Каліфорнія до 2036 року заборонить продаж вантажівок з ДВЗ
Відповідно до цього рішення, кожен тип вантажівок – від фургонів для доставки посилок Amazon до поштових автомобілів, середньотоннажних вантажівок з повною масою понад 8500 фунтів (3850 кг) та великих вантажівок – повинен буде мати нульовий рівень викидів, за невеликими винятками. Попередня мета – 2040 рік. Але цей термін вирішили суттєво скоротити, тепер всі вантажівки мають перейти на електротягу лише через рік після аналогічної заборони для легких транспортних засобів, який набуває чинності в 2035 році.
У кращому випадку автотранспортні компанії матимуть шість років, щоб звільнити свої автопарки від автомобілів, які викидають що-небудь, крім чистого H2O. 2042 рік визначений як рік, коли всі вантажівки в штаті повинні бути з нульовим рівнем викидів. Сьогодні це відповідає 1,8 мільйонам середніх і важких вантажівок, що становить лише 7% від загальної кількості транспортних засобів у Каліфорнії, але в сукупності є найбільшими забруднювачами повітря в штаті.
Поетапне скорочення кількості вантажівок з ДВЗ протягом наступних двох десятиліть розпочнеться наступного року. Саме тоді нові евакуатори, перевізники, що перевозять вантажі між портами та складами, повинні стати ZEV (Zero-emissions vehicle, автомобіль з нульовим рівнем викидів).
Державні установи мають найкоротший термін, щоб придбати 50% ZEV до наступного року і переобладнати весь свій автопарк до 2027 року. Сміттєвози та міські автобуси мають час до 2040 року для повного переходу на електромобілі, так само як і автопарки комунальних служб. Автомобілі екстрених служб, такі як карети швидкої допомоги та пожежні машини, поки що не підпадають під дію цих положень.
Натомість портові внтажівки також отримають найдовше вікно для переобладнання: їм не потрібно буде переходити на акумуляторну або водневу енергію до 2035 року. Справа в тому, що вони особливо важливі адже працюють у найбільш забруднених і густонаселених регіонах Каліфорнії. Вони витрачають купу часу на простої, перевозячи товари з портів Лос-Анджелеса і Лонг-Біч, двох найбільших контейнерних портів країни, до розлогих складських комплексів у внутрішній частині Каліфорнії.
Регуляторний орган, що слідкуватиме за процесом переходу, прагне переконатися, що бізнес не перекладає тягар переобладнання на водіїв, яких оптимістично називають «незалежними підрядниками», і заручився підтримкою профспілки далекобійників. Організації автотранспортних компаній, з іншого боку, не задоволені. Кріс Шимода, старший віце-президент Каліфорнійської асоціації вантажоперевезень, сказав в інтерв’ю KRON4 у Сан-Франциско: «Рівень хаосу і дисфункції, який буде створений цим правилом, не буде схожий ні на що, що ми коли-небудь бачили раніше», і «Ймовірність того, що воно зазнає досить вражаючого провалу, дуже висока. Це дуже прикро». Майк Таннелл з Американської асоціації вантажоперевезень сказав, що компанії «хотіли б побачити, як технологія буде перевірена і запрацює», перш ніж вводити правила.
І це в прогресивній Каліфорнії, яка не має проблем з фінансування, тим не менше, скільки сумнівів у гравців тамтешнього ринку. Що вже казати про Україну в стані війни, яка приймає закон, що передбачає перехід на електробуси в аналогічні терміни. З ситуацією навколо закону №8172 можете ознайомитись тут.
Місцевий регулятор вважає, що технології вже є, і тепер, коли держава визначила горизонт, «приватні постачальники інфраструктури» можуть організовувати інвестиції та будувати плани. Щодо технологій, наприклад, зверніть увагу на новий бренд Rizon компанії Daimler Trucks на додаток до інших відомих гравців, таких як Kenworth і Volvo, а також нових гравців, таких як Rivian, Nikola і Volta. Що стосується інфраструктури, то варто лише поглянути на спільне підприємство Daimler з NextEra Energy Resources і приватною інвестиційною компанією BlackRock над майбутньою мережею зарядних станцій Greenlane, призначеною для комерційних транспортних засобів з електромобілями ZEV. Крім того, державні та федеральні стимули наразі складають десятки мільярдів доларів фінансування для сприяння приватним інвестиціям.
Питання зараз полягає в тому, скільки штатів підуть за ними і коли. Газета Washington Post повідомила, що ще вісім штатів можуть прийняти подібні правила, а на ці дев’ять штатів разом припадає 25% національного ринку вантажних автомобілів. Каліфорнія хоче досягти вуглецево-нейтральної економіки до 2045 року, тобто, кожна вантажівка на дорозі повинна мати нульовий рівень викидів.
Чи зможе Україна виробляти власні електробуси та виконати вимоги закону №8172. Думка головних операторів ринку
Поиск
Подобные статьи
Сірі дилери відучили покупців ходити до салонів традиційних китайських брендів
Тобто в цьому році фактично кожний п’ятий новий...Mercedes-Benz від дизайнера-українця продали за $730 000
Усього випущено лише 12 Mercedes-Benz 630K із к...BMW оголосила конкурс на найкращу ідею для відеогри
Конкурс баварська марка проводить спільно зі шв...В Україні пропонують заборонити евакуацію автомобілів під час війни
У пояснювальній записці зазначається, що у пері...В Україні пройде виставка комерційного автотранспорту та комунальної техніки
Новинкою цього року стане експозиція транспорту...