5 великих викликів, які Tesla має подолати
Tesla змогла очолити світовий ринок електромобілів, представляючи привабливі та конкурентоспроможні автомобілі в потрібний час і в потрібних місцях. Тому компанія, якою володіє і керує Ілон Маск, стала точкою відліку, на яку орієнтується кожен автомобіліст, коли думає про електромобіль.
Яких та скільки китайських автомобілів купують українці
В Україну за півроку ввезли рекордну кількість електромобілів
Але жоден великий успіх не обходиться без підводних каменів. Ось п’ять основних викликів, з якими, дуже ймовірно, зіткнеться Tesla:
1. Локалізація
Хоча теоретично ми живемо в глобалізованій економіці, зростаюча торговельна напруженість між країнами призводить до більшої локалізації сектору. Це означає, що через посилення регулювання, спрямованого на захист місцевої промисловості, імпортувати автомобілі стає все складніше.
Наслідком цього є зростаюча тенденція до локалізації, коли автовиробники збільшують місцеве виробництво, розширюють місцеві кластери постачальників і зменшують залежність від іноземних компонентів.
Наразі Tesla має чотири виробничі майданчики по всьому світу: два у США, один у Китаї та один у Німеччині. Якщо вона хоче збільшити свою присутність на ринках, що розвиваються, їй доведеться закріпитися в багатьох з цих країн, а не тільки в Мексиці, як очікувалося. Локалізуючи виробництво, Tesla може краще реагувати на динаміку кожного ринку, але це також може мати негативний вплив на прибуток через відсутність глобальних продуктів і поставок.
2. Китай
Основним викликом є сильна залежність від Китаю. Третина світового обсягу Tesla в першій половині 2023 року була поставлена в Китай. Разом з Volkswagen, BMW та Mercedes-Benz, Tesla є західною компанією, найбільш залежною від китайського попиту.
Така сильна залежність від найбільшого у світі автомобільного ринку може бути позитивним фактором у мирний час, але може стати прокляттям у разі потенційного торговельно-політичного конфлікту між Китаєм та США/Європою. Це особливо актуально, якщо багато китайських клієнтів продовжать переходити з іноземних на місцеві автомобільні бренди.
Іншою загрозою є швидке зростання китайських автомобільних брендів з їхніми електричними моделями. Електромобілі є важливою частиною економічного розвитку Китаю в найближчі роки і способом розширення його промисловості за кордоном. Існує понад 170 місцевих брендів, багато з яких обслуговують сегменти, подібні до Tesla.
3. Модельний ряд
Tesla має націлитися на більшу кількість сегментів. Для цього потрібен ширший та оновлений модельний ряд автомобілів. Моделі S вже 12 років, за нею йде Model X. Загалом, середній вік модельного ряду Tesla становить 8,1 року, та й асортимент досить вузький. Завдання полягає в тому, щоб зберегти привабливість і прибутковість в інших сегментах, таких як вантажівки та компактні автомобілі.
Стало відомо, скільки замовлень отримав пікап Tesla Cybertruck
4. Новий динозавр?
Зі стрімким зростанням обсягів продажів (очікується, що цього року буде поставлено 1,9-2,1 млн автомобілів), Tesla повинна уникати уподібнення до інших компаній галузі. Це означає, що вона не повинна загрузнути у внутрішній бюрократії, що стосується її щоденних операцій та прийняття рішень.
Однією з головних характеристик, що сприяють успіху компанії, є гнучкість. Коли стартап перетворюється на велику компанію, зазвичай у різних процесах на всіх рівнях задіяно більше людей. В свою чергу, це зазвичай негативно позначається на швидкості прийняття рішень та витратах.
5. Ринки, що розвиваються
Автомобільна промисловість зазвичай орієнтується на те, що роблять Китай, Японія, Південна Корея, США та Європа. Решта світу майже не охоплена цією галуззю, хоча на неї припадає близько 22 відсотків світових продажів легкових автомобілів. А це понад 17 мільйонів одиниць, які зараз чомусь не враховуються у Tesla. Якщо бренд дійсно хоче вийти на міжнародний ринок, він повинен вийти туди зі спеціальними продуктами, створеними для ринків країн, що розвиваються. В тому числі, до таких ринків відноситься і Україна.
Tesla випустила 5-мільйонний автомобіль. Скільки з них знаходяться в Україні?
Поиск
Подобные статьи
Zeekr анонсував електрокар з розгоном до 100 кмгод менше 3 с
При цьому установка двомоторного ліфтбека вже в...Lamborghini Urus розпродали до 2026 року
Urus приніс справжній успіх для Lamborghini з м...У Казахстані почнуть збирати Skoda Kodiaq
Новий кросовер розширить модельний ряд Skoda мі...Новий PEUGEOT E-5008 здобув «Золоте кермо 2024» в категорії великих сімейних автомобілів
Крістіан Дітш (Christian Dietsch), керуючий дир...Чи можливо в Україні придбати автомобіль онлайн під ключ? Кейс українського автохолдингу
А як бути у випадку з автомобілем? Це не якісь ...