Дефіцит кадрів на СТО: як перекваліфікувати працівників та які є рішення
В сучасному автосервісі багато професій і спеціалізацій, і рівень нинішніх автомобілів такий, що практично будь-яка посада на СТО потребує спеціальних знань і навичок. Компанія Bosch, яка нині має тисячі автомайстерень по всьому світу, зрозуміла це ще сто років тому. Тому у всесвітній структурі Bosch діє мережа навчальних центрів, де готовлять співробітників автосервісу для своїх та інших СТО. Протягом одного тільки 2022 року корпорація провела навчальні курси для більш ніж 520 000 сервісменів – уявіть собі, йдеться про півмільйона фахівців для ремонту і обслуговування авто!
Є свій навчальний центр і в компанії Bosch Україна, він вже понад двадцять років працює в Києві. Тут викладають інженери та менеджери найвищої кваліфікації, які самі постійно вдосконалюють свої знання та навички, отримуючи інформацію від німецьких колег з головного офісу та від компаній-автовиробників.
Навчання – інвестиція в розвиток
Певно, керівникам СТО не потрібно особливо розповідати, наскільки важливо, щоб з автомобілями клієнтів працював добре підготований персонал. Автомобілі зараз складні, кожен складається з тисяч деталей, варіантів несправностей безліч – і шансів додатково зламати щось через помилкові дії, до речі, теж.
Так, підготувати гарного фахівця буває недешево, але ж за усіма ознаками це така сама інвестиція в розвиток бізнесу, як і купівля діагностичного сканера чи, скажімо, нового підйомника. Знаючий і кмітливий співробітник зміцнить лояльність старих клієнтів і залучить нових. Наука менеджменту автосервісу визнає кадри ключовим чинником високої якості робіт: від знань та навичок персоналу залежить і правильність діагностики, і швидкість підбору запчастин, і коректність їх монтажу – відтак, і надійність відремонтованого вузла загалом.
Як вирішувати кадрову проблему
При тому, що вакансії на високооплачувані посади для чоловіків в нашій країні завжди мали величезний попит, в українському автосервісі кадрова проблема традиційно залишалася болючою. Причин тому і в мирний час було достатньо, а в теперішній непростий період на одвічну проблему кадрів накладаються умови воєнного часу, коли автомайстерні зазнають буквально кадрового голоду.
Одним з рішень проблеми може стати перекваліфікація працівників, коли одного фахівця можна навчити одній-двом суміжним спеціальностям. Та й навчання новачка “з нуля” може стати додатковим стимулом для нового співробітника, який вагається з вибором місця роботи.
Але цікавий момент: коли керівником автосервісу буде прийнято те чи інше рішення про навчання, з’ясується, що варіантів у нього, м’яко кажучи, зовсім небагато: з тих, які не викликають сумнівів, тільки навчальний центр Bosch.
Як працює навчальний центр “Bosch Україна”
Навчальний центр Bosch – єдиний у своєму роді з підготовки висококваліфікованих кадрів для СТО в Україні. Всі його курси максимально наближені до реальних потреб вітчизняного автосервісу та пропонують системну підготовку спеціаліста з перспективним планом навчання на весь рік. При тому програма курсів щорічно оновлюється, актуалізуючись під нові модельні ряди автовиробників і під зміну кон’юнктури на вторинному ринку. Проводиться регулярна адаптація нових програм, розроблених у Німеччині.
Центр має кілька класів для занять, але головне, що в ньому є навчальна автомайстерня – фактично найсучасніша СТО, та ще й адаптована під присутність на ній студентів. Як на теперішній час важливо, що технічні можливості Центру передбачають не тільки очні курси, але й онлайн навчання через інтернет. Це доступний для майстерень спосіб підвищення кваліфікації, і зараз він дуже затребуваний.
Оскільки Bosch сам є провідним розробником кількох основних систем, що застосовуються у транспортних засобах, він пропонує тренінгові програми, які покривають всі відомі технології ремонту сучасного автомобіля. Рівні складності цих програм різні, а теми такі:
— Використання обладнання Bosch
— Бензинове впорскування
— Дизельне впорскування
— Гальмівні системи
— Електрообладнання та системи запалення
— Електронні системи безпеки
— Ремонт компонентів Common Rail
— Гібридні автомобілі
— Шиномонтажний сервіс
— Ремонт ходової частини
— Обслуговування ГРМ
— Діагностика та ремонт газових паливних систем
— Обслуговування систем кондиціонування
Види форматів навчань такі:
— Онлайн-вебінар тривалістю 4 години
— Онлайн-тренінг тривалістю 2 дні
— Очні навчання тривалістю 1-3 дні
Всі учасники курсів отримують доступ до навчальних матеріалів, а після завершення курсу – відповідний сертифікат. Який, певна річ, прикрасить офіс СТО або інтер’єр столу заказів, додавши майстерні авторитету в очах клієнтів. Але головне, що отримає власник автосервісу – кваліфікованого фахівця, який зміцнить його бізнес і забезпечить подальший розвиток.
Ознайомитися з програмою тренінгів на 2024 рік можна на сайті: https://www.boschaftermarket.com/ua/uk/services/training-solutions/service-training-centre/
Як відрізнити якісний паливний фільтр. Рекомендації Bosch
Поиск
Подобные статьи
Уряд спростив облік гуманітарних транспортних засобів для військовослужбовців
На засіданні Уряду 29 жовтня 2024 року внесено ...Ford Trucks поставляє в Україну велику партію автобетонозмішувачів
Головні прем`єри Ford Trucks у Гановері Ці авто...На автодороги в 2025 році планують витратити більше 24 млрд грн.
Про це повідомила заступниця голови парламентсь...З 1 січня в Україні вступить в дію новий закон про автоцивілку
Закон передбачає збільшення страхових сум майже...В Тернополі на маршрути вийдуть 8 нових автобусів
оновленням рухомого складу, адже частина автобу...