Європейський Союз вирішив пом`якшити норми Євро-7 для легкових автомобілів
Після того, як автовиробники та країни-члени ЄС, включаючи Францію, Італію, Чехію, Болгарію, Угорщину, Польщу, Румунію та Словаччину, зіткнулися з опозицією, міністри погодилися не вносити значних змін до існуючих стандартів Євро-6 для легкових автомобілів та мікроавтобусів. Однак для автобусів і важких транспортних засобів будуть запроваджені більш жорсткі правила.
Хоча це рішення є офіційним, воно ще не є остаточним. Іспанія, яка головує в ЄС на ротаційній основі, представила компромісний текст, який отримав згоду Ради Європейського Союзу, що складається з міністрів ЄС. Остаточна форма закону має бути обговорена і підписана Радою, Європейським парламентом і Європейською комісією.
«Ми вважаємо, що цією пропозицією ми досягли широкої підтримки, збалансували інвестиційні витрати брендів-виробників і покращили екологічні переваги, отримані від цього регламенту», – прокоментував міністр промисловості, торгівлі та туризму Іспанії Ектор Гомес Ернандес (Hector Gomez Hernandez).
Чи почнуть діяти нові норми Євро-7
Європа досягла згоди про заборону з 2035 року авто з ДВС, але з певними винятками
«Позиція держав-членів є покращенням пропозиції Європейської Комісії щодо Євро-7, яка була абсолютно неадекватною, призводячи до високих витрат для промисловості та споживачів, з обмеженими екологічними перевагами», – додала директор Європейської асоціації автовиробників Сігрід де Вріс. «Мета Ради продовжити ефективні випробування на відповідність стандарту Євро-6 є розумною. Однак, порівняно з тим, що існує сьогодні, стандарт Євро 7 є набагато ширшим для нових автомобілів, фургонів і, зокрема, великовантажних автомобілів, що вимагає значних інженерних та випробувальних зусиль».
Нові пропозиції, які набудуть чинності у 2025 році як частина розкритикованих правил Євро-7, представлені Іспанією цього тижня, були сприйняті як справедливі зміни до початкової пропозиції Європейської комісії щодо посилення обмежень на викиди забруднюючих речовин, що не містять СО2, таких як оксид азоту (від гальм і шин) і монооксид вуглецю.
Це рішення було прийнято після того, як вісім країн ЄС заявили, що автовиробники вже перебувають під тиском заради мети повної електро-автомобілізації континенту до 2035 року, а Євро-7 є надто дорогим і не принесе значних екологічних переваг.
Самі автовиробники також виступили проти майбутніх правил. Керівник Renault Лука де Мео публічно заявив, що це відволікатиме марки від переходу на повністю електричні автомобілі, тоді як керівник Stellantis Карлос Таварес стверджував, що це призведе до стрімкого зростання цін на невеликі автомобілі, що зробить їх менш привабливими для сімейного бюджету та вплине на бідніших водіїв.
Що таке Євро-7 і чого їх так бояться автовиробники?
Євро 7 (або EU7, як його ще називають) є заключним етапом регулювання викидів двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) та гібридних ДВЗ в ЄС перед тим, як у 2030-2035 роках транспортні засоби з ДВЗ будуть заборонені до продажу.
«Основна мета – зробити ДВЗ максимально чистими, і для цього EU7 вперше приведе дизельні та бензинові двигуни до однакових нормативних обмежень викидів», – заявила інжинірингова компанія Mahle Powertrain.
Допустимий рівень викидів оксиду вуглецю (CO) буде знижено вдвічі, а викиди твердих частинок – до 30%, за рахунок включення в них частинок найменшого розміру (10 нм). Обмеження для оксидів азоту (NOx), вуглеводнів (HC) і загальних твердих частинок залишаються такими ж, як і в останніх правилах EU6d, що, однак, ставить під сумнів економічну ефективність EU7.
«Але однією з найновіших сфер регулювання є концепція «бюджету викидів», призначена для очищення викидів семи забруднюючих речовин при холодному запуску, включаючи CO, NOx, THC, NH3 і тверді частинки», – зазначається в коментарі Mahle Powertrain.
Наприклад, CO має фіксований ліміт у 5000 мг, NOx – 600 мг, THC (загальні вуглеводні) – 1000 мг, тверді частинки – 45 мг.
Ці кількості забруднюючих речовин можуть бути викинуті на відстань до 10 км під час будь-якого RDE-тесту, а посилені граничні умови EU7 визначають вимоги до каталізаторів із зовнішнім підігрівом.
Однак, деякі виробники, можливо, оберуть альтернативний нагрівач пальникового типу, хоча вони шумні в роботі і впливають на паливну економічність та викиди шкідливих речовин.
Ще одним нововведенням є регулювання гальмівного пилу, яке буде випробувано на стенді під час копії тесту WLTP на паливну економічність з обмеженням у 7 мг/км у період з 2025 по 2035 рік, з подальшим підвищенням до 3 мг/км у 2035 році.
Але найбільша зміна стосується стратегії бортової діагностики (OBD), яка в режимі реального часу відстежуватиме ключові забруднювачі, в тому числі індикатор керування двигуном (EML), якщо викиди виходять за межі допустимих норм.
Це величезний переворот в роботі OBD, яка сьогодні визначає компонент, що спричиняє підвищені викиди, наприклад, кисневий датчик.
Чому зниження цін на ринку електромобілів може стати «тривожною тенденцією»
Що таке електронні каталізатори з електричним підігрівом?
Однією з найбільших пропозицій Євро 7 є нові електронні каталізатори з електричним підігрівом.
Вони стануть стандартним обладнанням для бензинових та гібридних двигунів з 2025 року і дозволять затримати процедуру запуску нових автомобілів на 30 секунд.
Е-каталізатори стануть стандартним обладнанням для більшості нових автомобілів, щоб вони відповідали новим правилам холодного запуску в законах про викиди Євро-7, які вводять “обмеження викидів”, яких автомобіль повинен дотримуватися протягом 10 км.
Електричний нагрівач, з’єднаний з невеликим вентилятором, схожим на фен, нагнітатиме гаряче повітря в серцевину каталізатора і підніматиме його до робочої температури – процедура, яка займає від 20 до 30 секунд.
«Щоб зменшити будь-яку затримку, автовиробники досліджують нові процедури запуску, наприклад, пов’язуючи технологію транспондера дистанційного ключа або додатки для мобільних телефонів, щоб ініціалізувати прогрів каталізатора до того, як водій сяде в автомобіль», – зазначає Mahle Powertrain, який допоміг виданню Autocar Business розкодувати майбутні правила EU7.
Однак навіть ця технологія може призвести до того, що водій затримуватиметься на 5-10 секунд, поки автомобіль прогріється, перш ніж його можна буде завести.
Коли з’явиться Євро-7?
Поточні пропозиції передбачають, що автомобілі, запущені у виробництво з липня 2025 року, повинні будуть відповідати стандарту Євро-7, тобто на два роки раніше, ніж очікувалося – агресивне прискорення впровадження, яке розлютило багатьох в галузі.
Незвично, що двигуни, які працюють за стандартами EU6, повинні будуть відповідати цим нормам у липні 2025 року. «Це велика зміна, оскільки історично двигуни, які вже виробляються, отримували додаткові 12 місяців для приведення у відповідність, коли правила посилювалися від одного рівня євро-стандартів до більш суворого», – зазначили в Mahle Powertrain.
Принаймні, для малосерійних незалежних виробників з річним обсягом продажів в ЄС менше 10 000 одиниць, таких як Aston Martin, Ferrari і McLaren, надано більше часу на виконання вимог – до липня 2030 року.
Однак Bentley, Lamborghini і Rolls-Royce, як частина великих концернів зі спільними інженерними ресурсами, мають виконати вимоги до липня 2025 року.
Що означає Євро-7 для автовиробників?
Величезна боротьба за те, щоб встигнути до нового терміну, з переглянутими інженерними програмами, продуктовими планами і збільшеними витратами на дослідження і розробки ДВЗ, відбувається в той самий час, коли величезні ресурси виділяються на розробку електромобілів. Зазвичай на розробку нового ДВЗ йде чотири роки, проте виробникам дається 2,5 роки на проектування, розробку та перевірку найчистіших ДВЗ, які коли-небудь вироблялися.
За лаштунками програми розвитку силових агрегатів до 2025 року вже розробляються, і тепер вони мають бути переглянуті з урахуванням додаткової роботи з переатестації апаратного та програмного забезпечення на відповідність офіційним обмеженням.
«Навіть незважаючи на те, що головні обмеження забруднення EU7 нарешті визначені, команди розробників двигунів OEM-виробників працюють без важливих даних з ЄС і життєво важливих деталей, які визначають результати нового стандарту EU7», – зазначили в Mahle Powertrain.
Наприклад, представники ЄС та його технічний консультативний комітет Clove востаннє спілкувалися на ключову тему моніторингу бортових викидів у квітні 2021 року.
ЄС запропонував 12-місячні консультації з автовиробниками, поки ці деталі будуть узгоджені, але також очікує, що автовиробники досягнуть цільового показника виробництва до 2025 року.
Тим часом інженери не можуть працювати з готовими до виробництва датчиками, наприклад, з відомою точністю за різних граничних умов або перевіреними на довговічність, для ключових забруднювачів, таких як NOx та аміак.
Зараз апаратне забезпечення доступне від постачальників першого рівня, включаючи Bosch і BorgWarner (через Delphi), але існують побоювання щодо недостатнього часу для проходження тривалого процесу валідації вимірювань, які відповідають вимогам ЄС7, щоб задовольнити європейські законодавчі вимоги.
Що означає Євро-7 для роздрібних продавців?
Існує думка, що наприкінці 2024 або на початку 2025 року в дилерських центрах можуть з’явитися вигідні пропозиції на нові або вживані автомобілі, оскільки виробники вивозитимуть непродані автомобілі до кінцевого терміну, який настане в липні 2025 року.
Однак після того, як EU7 набуде чинності, дилери та ремонтні майстерні, швидше за все, зіткнуться з труднощами у визначенні причини несправностей EML.
«Перевірка цієї нової діагностичної методології стане значним викликом для OEM-виробників, і на її завершення потрібно лише 3,5 роки», – зазначили в Mahle Powertrain.
Час і витрати в майстернях, поки ці проблеми досліджуються та усуваються, можуть значно збільшити витрати на технічне обслуговування.
Що означає Євро 7 для автомобілістів?
Покупці нових автомобілів почуватимуться більш святими через відчуття від керування найчистішими ДВЗ, які коли-небудь були створені, про що буде свідчити затримка запуску двигуна щоразу, коли вони натискатимуть кнопку запалювання.
У той же час, дуже ймовірно, що з наближенням 2024/2025 року вибір споживачів звузиться, і деякі моделі можуть бути виведені з ринку достроково.
Неминучість домінування на ринку важчих і вищих кросоверів видається дуже ймовірною, оскільки вони приблизно на 30% більші і потребують електромережі на 48 В. Через це модернізація існуючих моделей може виявитися недоцільною. Особливо це стосується компактних міських автомобілів, суперміні, спорткарів та купе, де простір під капотом обмежений.
За оцінками ЄС, додаткові витрати на один автомобіль становлять близько $600, але це без урахування збільшення витрат на дослідження та виробництво, і навряд чи виробники автомобілів зможуть покрити всі ці витрати, тому слід очікувати зростання цін.
Непередбачуваним наслідком може стати більш обмежена пропозиція електромобілів. З меншою кількістю моделей для продажу і меншими доходами новий стандарт Euro7 може ненавмисно зашкодити інвестиціям в електромобілі.
На зустрічі G7 було оголошено про відмову від двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) до 2035 року
Поиск
Подобные статьи
IVECO виграла найбільший автобусний тендер в Німеччині
Рамкова угода включає до 200 12-метрових автобу...Що зміниться на авторинку після прийняття закону 9083?
Вчора сталася доленосна подія – Верховна Рада У...Ще один сервісний центр МВС переїхав в укриття та надає послуги під час тривоги
Нова адреса: с. Пісочин, вул. Транспортна, 116 ...Міноборони допустило до експлуатації безшумний роботизований транспортер
CRAB-LS призначений для виконання завдань насам...Honda і Nissan почали переговори про злиття
Переговори, про які вперше повідомила газета Ni...