На електромобілі до Львова за 5 годин. Чи це реально?

by / Четверг, 03 Октябрь 2024 / Published in Автоновости

Забігаючи наперед, скажемо, що відстань в 550 км, а саме стільки прийдеться проїхати по трасі з Києва до Львова, нам вдалось подолати за близько 5 годин. Так, але ми порахували повністю весь час, як то кажуть «від дверей – до дверей», а не тільки час у дорозі.

Тест-драйв Nissan Qashqai e-Power. Перші враження

Зазвичай, люба дальня поїздка на електромобілі, а тим більше по міжміським трасам, для його власника – це певна перевірка на вміння заздалегідь планувати свій маршрут, щоб не стати посеред дороги із розрядженою батареєю. Тому приходиться знаходити заправки, на яких є електричні зарядки та можливість підзарядити свій електрокар. Наприклад, на маршруті Київ-Львів, може виникнути необхідність зупинитись 1 раз чи навіть двічі – залежить від моделі авто.

Сама зарядка електромобіля займає деякий час. Це може бути від 30-40 хвилин, якщо це потужна зарядна станція, до декількох годин. Крім того, на АЗС може не бути вільних слотів для заряджання і виникне необхідність чекати, поки інші електровласники зарядять свій авто. Таким чином, сумарний час на дорогу з Києва до Львова може розтягнутись на 10-12 годин. І не забуваємо, що вартість кВт електроенергії на потужних чарджерах може досягати кількох десятків гривень. Тобто, така зарядка може стати дуже не дешевим задоволенням.

Зовсім інший варіант – це пересуватись на трасі на автомобілі з ДВЗ. Зазвичай бака вистачає на шлях в 500-600 і більше км. Зупинятись на трасі на АЗС можна не через потребу в заправці паливом, а для перепочинку або перекусу. І займати це може 10-15 хвилин (порівняйте з часом для підзарядки електрокару).

А тепер уявіть, що можна поєднати переваги електромобіля і зручність подорожей на авто з ДВС у одному автомобілі. Саме таку зручність демонструє Nissan Qashqai з системою e-Power. І цього разу ми вирішили розвіяти міфи щодо можливості подолання шляху з Києва до Львова в 550 км на електромобілі за 5 годин. Хоча, наш Nissan Qashqai – це не звичайний електрокар.

Нагадаємо, що він оснащений унікальною технологією e-Power, яка поєднує в собі бензиновий двигун, який не крутить колеса, а фактично є електрогенератором, та електричний мотор, що вже безпосередньо обертає колеса. Виходить, що автомобіль подібний звичайному електрокару, але його не потрібно заряджати від мережі ЕЗС. Підзарядку батареї постійно здійснює власний електрогенератор, який розміщено під капотом у вигляді ДВС. І звісно, коли на це є потреба.

І саме ця перевага Nissan Qashqai e-Power стане в нагоді на трасі! Його не потрібно заряджати і для цього зупинятися на ЕЗС! Від слова «зовсім». Достатньо заправити повний бак пального і електромобіль зможе подолати відстань з Києва до Львова без ніяких дозаправок. І навіть вистачить майже на дорогу назад. Оскільки повного бака (55 л) вистачає на майже 900 км.

Але треба враховувати деякі нюанси, про які і розповімо. Nissan Qashqai e-Power був створений, як міський кросове, який може їхати певні кілометри в електрорежимі, підзаряжати власну батарею не тільки за рахунок електрогенератора, а й за допомогою рекуперації енергії при гальмуванні, тощо. Тому й витрата пального у місті у нього буде менша, ніж на трасі. Бо частину шляху у місті Qashqai e-Power проїздить у повністю електричному режимі. І саме тому у місті витрата пального може бути 4-5 л/100 км.

В нашому випадку витрата пального по трасі становила від 5-5,5 л при швидкості руху 100-120 км і до 6-7 л на 100 км при швидкості руху 140+ км/год. Зазначимо, що максимальна швидкість, яку зміг розвити Nissan Qashqai e-Power – 178 км/год, хоча паспортні характеристики говорять про максимум в 170 км/год.

На трасі, а тим більше при швидкостях руху біля 130 км/год, хоч Nissan Qashqai і рухається завдяки електроприводу, ДВЗ працює майже без перепочинку. Через це і витрата бензину співмірна зі звичайним авто з ДВЗ. Але, якщо рухатись на швидкостях біля 100 км на годину переваги електромобіля стають більш відчутні. Крім того, на таких швидкостях можна впевнено йти на обгін, бо швидкість набирається дуже динамічно, як це властиво електрокарам.

На трасі Nissan Qashqai e-Power відчуває себе досить впевнено, підвіска комфортна і доволі м`яка, але, як ми і відмічали при міській експлуатації, все ж він може «пропускати» удари від великих ям на дорозі. А після зими, таких вистачало на трасі. Як і минулого разу, зазначимо, що комфорт підвіски могли б покращити більш високо профільні шини, замість модних 235/50 R19.

А ще відзначимо адаптивний круїз-контроль, який надійно та прогнозовано працює на трасі. Прийдуть в нагоді системи попередження з`їзду з полоси та контролю мертвих зон (попереджає звуковим сигналом, якщо хтось рухається збоку). Додамо до цього величезний оглядовий дах – справжнє задоволення з таким їздити по Львову і споглядати самі цікаві будинки, як на туристичному автобусі.

А ще водію сподобаються Full LED фари з адаптивним дальнім світлом. Вночі вони проявлять усі свої переваги.

Варто відзначити і багажник Nissan Qashqai e-Power. Він немаленький – 479 л, цього цілком достатньо для подорожі всією сім’єю. Навіть дитячий самокат влізе. А ще можна прихопити з собою і велосипед, навіть великий, типу ХВЗ «Україна».

Отже підсумуємо враження. Поїздка з Києва до Львова та назад на новому Nissan Qashqai e-Power повністю вдалась. Тим більше, відстань в 550 км вдалось подолати за близько 5 годин. Який ще електрокар таке зможе? І назад – жодних проблем чи пошуків зарядок.

Nissan не просто так створив технологію e-Power, хоча був піонером саме з просування «чистого» електрокару Leaf. Головна ідея технології e-Power — позбавити фобії і недоліків користування електромобілем. Дати можливість подорожувати на дальні відстані і не отримувати стрес від зачинених ЕЗС. .

Виходить, Nissan Qashqai e-Power – це оптимальнє рішення для тих, хто користується електромобілем у місті, а іноді подорожує, чи їздить у відрядження. Та й для сучасного стану енергомереж в Україні, мати можливість поїхати на бензині – це скоріше плюс, ніж мінус.

Київ-Львів-Київ

Автомобіль на тест-драйв було надано представництвом «Ніссан Україна».

Тест-драйв Nissan Qashqai e-Power. Перші враження

Як Nissan Qashqai e-Power виглядає на фоні гібридних конкурентів

TOP