На яких мотоциклах їздять у ЗСУ

by / Воскресенье, 25 Май 2025 / Published in Автоновости

Знову ж авторитетний Телеграм-канал AC garage News ідентифікував, що перша в ЗСУ штурмова мотоциклетна рота у складі 425-го окремого штурмового полку «Скала» їздить на мотоциклах Forte Cross 300 Maх китайського виробництва. Вони мають 270-кубовий двигун з повівтряно-мастильним охолодженням потужністю 21 к. с, 5-ступеневу механічну КПП. Вага такого мотоциклу 123 кг, а максимальна швидкість, яку він досягає – 100 кмгод, що більш ніж достатньо під час штурмових дій. Вартість такого мотоциклу на українському ринку становить $1560.

Але крім спеціальної роти в полку «Скала», мотоцикли все більше використовують і в інших підрозділах. Так, з першого року війни багато на фронті можна зустріти мотоциклів КМЗ Дніпро різних версій з боковим причіпом.

Але їх використовують не для транспортування піхоти, а як логістичний або евакуаційний транспорт для доставки провіанту або боєкомплекту та вивозу поранених. І як показує практика, наш Дніпро непогано з цим справляється, а якщо його оснастити ще дизельним двигуном від мотоблоку, то він стає ще й економічним.

Таких мотоциклів дуже багато в ЗСУ. Їх готують та ремонтують волонтери на замовлення військових.

Також останнім часом байкарські об’єднання почали постачати на фронт і мотоцикли класу «ендуро». Наприклад, Байкерський фронт нещодавно передав партію мотоциклів Geon X-Line 250. Це мотоцикли, які було створено на замовлення українського бренду Geon і виготовлено у Китаї. Цей мотоцикл укомплектовано двигуном 250 см3, потужністю 18 к.с. з 5-ступеневою КПП. Висота по сидінню — 865 мм, а суха вага 129 кг, максимальна швидкість може досягати 130 кмгод. Вартість такого, в залежності від комплектації, становить ті ж $1600-1630. Є у підрозділах ЗСУ і електробайки, і інша техніка. загалом Міноборони кодифікувало і допустило близька 20 типів мототехніки.

Але сама ідея використання мотоциклістів під час штурмів — далеко не нова. Такі спроби були ще під час Першої світової війни. багато експериментів з мотоциклістами було й під час Другої світової. Тут можна згадати і поширення мотоциклістів у вермахту, і в британських та американських арміях. То ж нове — це добре забуте старе.

Отже, за підсумками цього «військового мотосезону», побачимо на фронті оновлені моделі і нові виконання. Слідкуйте за новинами з військового «моторинку» у Телеграм-каналі AC garage News.

А цього разу розповімо і про появу військових мопедів. Так, були й такі свого часу.

TOP