Програма «Зроблено в Україні» забезпечила у 2024 році 0,64% зростання ВВП
Останні кілька днів 2024 року — гарна нагода підбити підсумки за ключовими напрямами роботи. Як розказала Юлія Свириденко, цей рік став роком українських виробників. Тому почну із політики «Зроблено в Україні».
Як працюють програми підтримки українських виробників
У лютому, за ініціативи Президента Володимир Зеленський, ми запустили політику «Зроблено в Україні». І це дало початок дуже важливого шляху зміни структури економіки. Зараз ми маємо частку переробної промисловості у ВВП близько 10%, що вдвічі менше від бенчмарку OECD, де вважають нормальним розмір цього показника 20%. Рух до цієї цілі визначає параметри та наповнення конкретних програм Міністерство економіки України, які формують позитивну економічну динаміку.
Зокрема працюємо над створенням умов, за яких в країні буде вигідно виробляти товари з високою доданою вартістю, вигідно інвестувати у виробництво й експортувати продукцію переробної промисловості.
Стали відомі українські автовиробники, продукція яких буде підпадати під 15% компенсації
Ці зусилля приносять результат. З загального 4%-го зростання, реалізація політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні» цьогоріч забезпечила 0,64%, або більш як 88 млрд грн — свідчать розрахунки Мінекономіки. Переробна промисловість увійшла у лідери за сплатою податків. За результатами трьох кварталів 2024 року на неї припадає 16,7% від загального збору до Зведеного бюджету України. А зростання сплати податків за перші 9 місяців склало 19,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Тобто програми розвитку виробництва, інвестицій і несировинного експорту, об’єднані політикою «Зроблено в Україні» впродовж 2024 року показали свою ефективність, тож у наступному році ми продовжимо їх реалізувати. Так само як і розробляти нові програми.
Розвиток виробництва через попит з боку держави й громад має забезпечити політика локалізації в публічних закупівлях. Ми прагнемо наростити частку місцевих товарів в державному споживанні до європейського рівня. Рухаємось до цього, удосконалюючи механізми ідентифікації українських виробників і формуючи плани розширення вимоги локалізації на нові товари, в тому числі в оборонних закупівлях. З 1 січня 2025 року вимога частки місцевої складової становитиме 25%.
В законодавство по індустріальним паркам внесуть зміни. Що пропонується?
Для збільшення попиту з боку бізнесу ми відновили програму 25% компенсації за купівлю української сільгосптехніки. Та в кінці року запустили ще одну, схожу ініціативу — 15% компенсації за купівлю української енергетичної, колісної техніки, ліфтів, машин для розмінування та іншого обладнання. Ці програми роблять для замовника купівлю нової української техніки вигіднішою, ніж імпортної бв. Майже 150 виробників скористались цими програмами для нарощення виробництва.
Продовжили у 2024 році втілювати й програму «Шкільний автобус». Впродовж 2023-2024 років завдяки їй громади закупили 1000 автобусів, щоб діти зручно і безпечно дісталися школи. А українські виробники автобусів і сотні їх постачальників мали замовлення й давали людям роботу.
Покупці вітчизняної техніки вперше отримають 15% компенсації її вартості
Поиск
Подобные статьи
В Україні з’явився новий дорожній знак «щит»
Знак має прямокутну форму, чорне обрамлення. На...В 2024 році АЛЬФАТЕКС зайняв 25% ринку в сегменті сміттєвозів
Кременчуцький завод комунальної техніки АЛЬФАТЕ...Mazda оновила логотип
До цього японський автовиробник робив редизайн ...Київські митники викрили схему незаконного ввезення ретро-автівок
На ретро-автомобіль, який у період Новорічних с...В Україні почали виготовляти автопаливозаправники на новому шасі DAF XB
Цю модель базового шасі використано вперше для ...