Штучний інтелект, 5G і ще більше електрокарів. 7 трендів і перспективних новинок в автомобільній сфері 2024-го року
Які тренди вже зараз виділяють експерти, які новітні технології мають усі шанси раз і назавжди змінити наші уявлення про автомобіль і чого взагалі чекати вітчизняним автомобілістам? Про це розповіли аналітики національного холдингу GM GROUP, котрі виокремили декілька моментів, характерних для сьогодення та найближчого майбутнього автомобільної сфери.
Економічні авто, якими справді вигідно користуватися в повсякденному житті: 5 актуальних моделей
1. Футуристичний дизайн кузова
У 2024-му виробники доволі активно експериментували над зовнішнім виглядом автомобілів, тож світ побачило немало транспортних засобів із незвичним екстер’єром. Можна з упевненістю припустити, що 2025-й продовжить цю тенденцію.
Тренд стосується насамперед саме електрокарів. Чи не найбільш наочний приклад – електричний пікап Tesla Cybertruck, який, до речі, нещодавно офіційно представили у столиці, а ще раніше помічали на вулицях Рівного. Безперечно, дизайн кузова продовжуватимуть вдосконалювати задля поліпшення аеродинаміки.
2. Мінімалізм в інтер’єрі з акцентом на технології
Салони автівок, оформлені в простому та лаконічному стилі, зберегли і примножили свою актуальність. У колірній гамі багатьох сучасних моделей часто переважають світлі тони, а серед матеріалів – натуральні, як-от шкіра й дерево.
Виробники змушують нас звикати до технологій, котрі ще вчора були дивиною, встановлюючи в машини замість традиційних механічних кнопок і перемикачів великі сенсорні екрани для керування ними, яке може відбуватися голосом. Уже сьогодні чимало водіїв за допомогою голосових команд можуть без відволікання від дороги управляти функціями авто й отримувати корисну інформацію. Це лише черговий крок до створення справді «розумного» автомобіля, який зможе взаємодіяти з керманичем природною мовою.
3. Активне залучення штучного інтелекту
Повсюдні розвиток і поширення ШІ, які останнім часом набули надзвичайно стрімкого темпу, звісно, не могли пройти повз автомобільну індустрію. У 2024–2025-му роках він широко застосовується і застосовуватиметься для систем допомоги водію (Advanced Driver Assistance Systems, ADAS), персоналізації автомобіля, побудови й оптимізації маршрутів і автономного водіння. Вже зараз машинне і, зокрема, глибоке навчання дозволяє машині безпомилково розпізнавати дорожні знаки, визначати і прогнозувати рух інших учасників дорожнього руху, реагувати на можливу небезпеку й вживати відповідних заходів. Ще одна корисна функція штучного інтелекту – постійний моніторинг стану транспортного засобу і своєчасне виявлення несправностей або потенційних проблем.
Одна з найбільш обговорюваних інновацій – це якраз-таки автономне водіння четвертого рівня. Технологія, яку серед іншого розробляють Tesla і Waymo, передбачає повну автономію машини в певних умовах, що суттєво зменшує необхідність безпосередньої участі водія в керуванні нею; цебто такий собі автопілот. Подібні системи здатні самостійно управляти автомобілем на міських дорогах і заміських шосе, ба більше – мають серйозний потенціал для підвищення загальної безпеки на автошляхах, зокрема зниження числа ДТП.
4. Доповнена реальність у навігації
Як щодо додаткової корисної інформації, яка відображається прямісінько на лобовому склі? Таку можливість надає Augmented Reality, або просто AR, яку порівняно недавно почали застосовувати в автонавігації. Вона помітно розширює можливості шофера, який відтепер має змогу, не відволікаючись від дороги, отримувати дані щодо маршруту, швидкісні обмеження та сповіщення про небезпеки. Водії, які тестували цю технології, зазначають: використання доповненої реальності позитивно позначається на безпеці та рівні комфорту, поліпшує орієнтування на автошляху й зменшує ризик потрапити в ДТП.
5. Інтеграція 5G
Імовірно, ваш смартфон підтримує зв’язок п’ятого покоління, а ось автомобіль – радше ні, ніж так, проте це лише справа часу. Такий сміливий висновок можна зробити з огляду на величезний потенціал технології 5G, впровадження якої в автомобільну сферу – зокрема зі сторони BMW, Audi і Ford – створює нові можливості для зв’язку між авто (vehicle to vehicle, V2V) та інфраструктурою (vehicle to infrastructure, V2I). На практиці це уможливлює обмін даними про дорожню обстановку та можливі небезпеки в режимі реального часу, що, своєю чергою, сприяє більшій безпеці та ефективності руху.
Здавалося б, усе чудово, та є одне але. До повноцінного запуску 5G в Україні ще далеко – можна лише припускати, коли зв’язок нового покоління стане доступним для широкого загалу.
6. Популяризація електромобілів
Автобудівні компанії продовжують вкладати чималі кошти в розроблення та виробництво екологічно чистого (наскільки це можливо) транспорту. Це не тільки розширює асортимент електрокарів на первинному й вторинному ринку – новинки з’являються в усіх сегментах, – а й з кожним роком робить їх дедалі доступнішими. Так само це змушує розвиватися інфраструктуру для їхнього обслуговування – передусім зарядні станції. Експерти одностайні: говорити про «захід сонця» для традиційних ДВЗ, звісно, не доводиться, але стійкий тренд на електричні автомобілі зберігатиметься і надалі.
7. Електричні силові агрегати нового покоління
На тлі збільшення інтересу до електрокарів неабияку увагу привертають нові твердотільні акумулятори з покращеними характеристиками. Такі батареї містять тверді електроди та твердий електроліт замість рідких / полімерних гелевих електролітів, що входять до складу Li-ion або Li-Pol батарей. Небезпідставно вважається, що саме за цими акумуляторами майбутнє:
● більша ємність, а отже – збільшений запас ходу і покрашення автономії автівки;
● швидше заряджання порівняно з літій-іонними батареями;
● триваліший термін служби завдяки здатності витримувати більше циклів заряджання / розряджання;
● безпечність, оскільки твердий електроліт, на відміну від рідкого, – негорючий.
Атож, ще не всі вищезгадані тренди й інновації дісталися нашої країни, але головне те, що процес запущено, а отже, рано чи пізно вітчизняні автомобілісти їх таки випробують. Якщо ж ви хочете, щоб цей день настав для вас якомога раніше, ваш вибір – холдинг GM GROUP!
Компанія реалізує новенькі автівки 10 провідних автомобільних марок світу у своїх 17 офіційних дилерських центрах, розташованих у 7 областях, і однією з перших привозить в Україну актуальні моделі. Це автомобілі Audi, Toyota, Volkswagen, Mitsubishi, Hyundai та інших відомих брендів, що створюють нові тренди й популяризують поточні, розвивають і удоступнюють інноваційні технології.
Та навіть і без цього GM GROUP є що вам запропонувати. Це, зокрема, авто з пробігом у прекрасному стані, на які діє більш ніж вигідна гарантія, яку в нашій країні не надає ніхто. Всі подробиці за посиланням.
Швидкоплинний тренд чи неминуче майбутнє? Переваги, недоліки та перспективи електромобілів. Бачення українського автохолдингу
Як вибрати хороший сімейний автомобіль: 9 найважливіших критеріїв для вдалого рішення
Поиск
Подобные статьи
Бельгія передає Україні 80 бронеавтомобілів IVECO Lynx та 150 вантажівок Volvo
Iveco LMV (Light MultiRole Vehicle) / Lynx — по...У чому головні переваги нового тягача DAF XG+ над попередніми верcіями XF
DAF XF завжди був любимцем далекобійників, завд...Львів отримав вже сьомий трамвай виробництва Electron
За процедурою новий трамвай має пройти обкатку,...Узбекістан закупить 800 автобусів Yutong
Таким чином, Узбекистан отримає великий парк ел...Український виробник автовишек анонсував на цей рік оновлену гаму моделей
Автовишки «Техкомплекту» відіграли ва...