Страхові відшкодування за «автоцивілкою» в 2024 році сягнула майже 3,5 млрд. грн.

by / Воскресенье, 22 Декабрь 2024 / Published in Автоновости

За його словами, ринок обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів продовжує демонструвати позитивну динаміку.

Нацбанк пропонує, щоб договір автоцивілки підписували електронним підписом

«У 2024 році кількість укладених договорів зросла на 0,43%, досягнувши 5 736 490, а сума нарахованих страхових премій збільшилася на 19,95% — до 7,56 мільярда гривень. Середній розмір премії зріс на 19,44%, досягнувши 1 318,20 гривень», — деталізував Берназюк.

Окрім того, кількість вимог на виплату збільшилася на 13,45%, а сума нарахованих страхових відшкодувань — на 27,5%, майже досягнувши 3,5 мільярда гривень. Це свідчить про загальне зростання попиту на страхові послуги та збільшення обсягів виплат у страхових випадках, — вважає гендиректор МТСБУ.

Нацбанк анулював ліцензії кільком страховим компаніям

Водночас, за його оцінками, близько 20-25% транспортних засобів в Україні залишаються незастрахованими.

«За різними підрахунками, в країні приблизно 10-11 мільйонів транспортних засобів. Страхові поліси купують власники приблизно 8 мільйонів із них. Є частина транспортних засобів, власники яких звільняються від обов’язку мати страховий договір, а також випадки, коли транспортний засіб зареєстрований, але фактично вже не використовується. Тому підрахувати точну кількість незастрахованого транспорту — доволі складне завдання», — визнав Берназюк.

Поміж завдань на найближчу перспективу він назвав впровадження «автоцивілки» для відомчого транспорту (пожежні автомобілі, карети швидкої допомоги тощо). Але для цього потрібно створити спеціальний реєстр таких транспортних засобів.

Крім того, Берназюк не виключив, що невдовзі в Україні стане обов’язковим і страхування цивільно-правової відповідальності власників електросамокатів.

З 1 січня в Україні вступить в дію новий закон про автоцивілку

TOP