Тест-драйв DS 9: Шукаємо «привид опери»
На тест ми взяли найрозкішнішу версію DS 9 1.6 PureTech 215 АКПП-8 у комплектації Opera. Якщо це Opera, то за відомим романом Гастона Леру «Привид опери», тут теж має бути свій «привид». Бо саме за допомогою привида, молода талановита співачка, у романі, змогла перемогти відому приму опери. Тож, де ховається той «привид» у DS 9?
Ззовні одразу відчувається, що DS 9 – це преміальний седан. Це як фасад оперного театру: помпезний, величний і найрозкішніший у місті. При габаритах (довжина 4,93 м, висота 1,46 м, ширина 1,93 м) DS 9 є типовим представником сегменту Е. Але тут багато уваги приділено деталям.
Наприклад, по центру капота встановлений молдинг (шабля DS), який я останній раз бачив на автівках 70-х.
Тут просто якісь фантастичні фонарі, створені поєднанням 3D-ромбів. А передня решітка взагалі імітує Ейфелеві вежі. Матричні LED-фари з обертовими елементами, при кожному запуску двигуна виконують певні рухи. На довершення, на даху позаду встановлені додаткові показники поворотів — щоб їх бачили водії фур. Ручки дверей втоплені, але як тільки до авто наближається хазяїн, водійська автоматично виїжджає.
Інтер’єр тут теж одразу захоплює. Ніжна шкіра Nappa бордового кольору Rubis Red Nappa доступна у виконанні Opera. Такою шкірою повністю оббито передню панель та сидіння. Орнамент оббивки сидінь нагадує плетений ремінець годинника. У цьому ексклюзивному варіанті оформлення салону кермо теж обтягнуто шкірою бордового кольору Rubis Red.
Але у DS попрацювали не тільки над матеріалами, а й ще над фактурою. Тут є особливий «Перлинний шов» — елегантна техніка оздоблення, у якої відтворено форму перлини, щоб надати особливого шарму оббивкам та інтер’єру.
Металеві вставки у DS 9 теж особливі — створена під впливом техніки оздоблення корпусів дорогих годинників техніка гільошування «Clous de Paris», що з французької перекладається як «Паризькі кігті», прикрашає органи керування у салоні. До речі, про годинники.
По центру передньої панелі розміщено годинник B.R.M R180, який було спроектовано у партнерстві з годинникарнею B.R.M Chronographes. Він з’являється, щойно запускається двигун. Виглядає вишукано і коштовно.
Але ми трохи забули про театр. Який же оперний театр без акустики? З цим у DS 9 теж усе в порядку. Скло у шибках дверей вкрито акустичною плівкою, яке дозволяє позбутися вібрацій, щоб забезпечити тишу та затишок у салоні. А коли потрібно послухати музику, на допомогу прийде акустична система Focal Electra® з 14 гучномовцями.
Ще більше уваги французи приділили електронним асистентам та комфорту. У нашому DS 9 були передні сидіння з вентиляцією і масажем, але й позаду теж є масаж з декілька програмами, підігрів та вентиляція. Єдине, що трохи смутило, — це відсутність третьої зони клімату для задніх пасажирів.
Водію у дорозі допомагає система DS NIGHT VISION, яка бачить тварин та людей навіть за межами досяжності фар і виводить інформацію про появу перешкоди на цифрову панель. За допомогою такої системи дуже зручно їхати у дощову погоду, коли видимість обмежена.
Величезна база автомобіля у 2895 мм забезпечує багато місця у салоні. Тож заднім пасажирам у DS 9 надзвичайно комфортно. А от багажник тут 510 л, укомплектований докаткою, а кришка багажника має електропривід. І тут вперше дав про себе знати «привид опери», бо швидкість реакції на натискання могла бути й меншою.
Наш DS 9 було оснащено бензиновим двигуном 1.6 PureTech потужністю 215 к.с. Завдяки високому крутному моменту у 300 Нм при 2000 обхв, цього мотора вдосталь. Більше того, DS 9 дуже непогано прискорюється до 100 кмгод за 8,7 с, а на трасі теж є потенціал для прискорення.
За поведінкою, цей двигун більш схожий на атмосферні 2,5-2,7 л, тож його турбовані «коні» дуже непогано їдуть. Не має питань і до 8-ступінчатого «автомату».
Підвіска DS 9 більше розрахована на європейські шляхи – там вона буде королівською. Для українських реалій вона теж підійде, але великі ями може не скомпенсувати. Зато непогано проходить брущатку. Є можливість регулювати і режими руху: комфорт, стандарт, еко. А от «привид опери» під час руху не з’являвся – жодного скрипу та шурхіту не зафіксовано.
У підсумку DS 9 витратив 10,4 л100 км палива, що майже відповідає технічним даним виробника.
А тепер про головне: а скільки коштує DS 9? Для просування своїх моделей на українському ринку, DS Automobiles зараз зробив знижку у 150 000 грн на DS 9, і відповідно, наш автомобіль коштував 1,6 млн грн. Це значно дешевше Lexus ES, Mercedes-Benz E-Class, Audi A6 та BMW 5 і майже на рівні Toyota Camry Hybrid. При цьому це буде DS 9 у вишуканій топ-комплектації з величезним переліком встановлених опцій. А де ж тоді той «привид опери», якого ми намагалися відшукати?
Він теж є, бо DS 9 кожного ранку, коли ти сідаєш за кермо, створює настрій. Це настрій вишуканості, стилю та творчості. У DS 9 хочеться перебувати, творити та повертатися до нього знову і знову. І це й є його «привид опери».
Більш детально про характеристики та комплектацію DS 9
Поиск
Подобные статьи
В Україні виготовили цікавий автопотяг на базі MAN TGS
Завод спецтехніки Техкомплект виготовив автопот...З початку року сервісні центри МВС здійснили більше 2 млн. реєстрацій транспортних засобів
Так, упродовж цього року на території України з...Україна отримає 6 систем ППО від Німеччини
Німеччина істотно посилить протиповітряну оборо...Якими були маловідомі луцькі фургони до появи «Волинянки»
Як зʼясувалося, 4х4 завод виробляв і до цього. ...Зустрічай зиму зі SKODA: неймовірні знижки на Skoda Karoq та привабливі умови кредитування
Міський кросовер Škoda Karoq вже встиг підкорит...