Тест-драйв: Обираємо пасажирський мінівен: Citroen Berlingo чи Opel Combo
Opel Combo
Citroen Berlingo
Обидва автомобіля були з однаковим двигуном 1,5 BlueHDi 130 к.с. і з однаковими 8-ступеневими «автоматами». Але, як з’ясувалося, різниця була не тільки в довжині і кількості сидінь.
Opel Combo
Citroen Berlingo
Брати, але не близнюки
В минулому році концерн Stellantis повністю оновив модельний ряд комерційної техніки на українському ринку, тому і Berlingo, і Combo – це самі найновіші версії. Вони виконані на спільній платформі з елементами EMP2, яку також запозичили ще й Peugeot Rifter, Fiat Doblo, Toyota ProAce City. Тому технічної різниці між ними майже не має. Але ззовні ці «брати» зовсім не близнюки.
Opel Combo
Citroen Berlingo
Citroen Berlingo став виглядати в загальній концепції бренду, з новим логотипом і фарами чудернацької форми. Це зробило його трохи доросліше за попередника, але не позбавило грайливого французького шарму.
Citroen Berlingo
Opel Combo ззовні взагалі інший. Тут не має ніякої легковажності, яка присутня у Citroen Berlingo. А у чорному кольорі він взагалі виглядає, майже, як бізнес-шаттл. Строга передня панель, ніяких грайливих фар – все це демонструє, що Opel хоче сподобатися саме бізнесовій аудиторії. І саме на Opel Combo пропонуються матричні LED-фари, які не доступні на жодній моделі «братів» по платформі.
Opel Combo
А додаткові 350 мм довжини у виконанні L2 зробили наш Opel Combo більше схожим вже взагалі на наступну за розмірами Zafira Life. І дійсно, саме цей розмір для тих, хто потребує додаткових +2 місць для пасажирів за помірні кошти.
Opel Combo
Citroen Berlingo
Широкі зсувні бічні двері відкривають однаковий отвір для місць пасажирів. Сідати що в Berlingo, що в Combo зручно, особливо на тісних парковках. Висота дверного отвору – 1154 мм, а ширина – 734 мм. А от задня дверь багажного відсіку (висота – 1125, ширина – 1241 мм) відкривається догори і доволі важка в обох авто. Проте, якщо потрібно закинути невеликі речі, її не обов’язково відкривати кожен раз – достатньо відкрити заднє скло і покласти речі на багажну полицю. От тільки в Opel Combo такої полички не має, бо в збільшеному просторі розташовані додаткові два сидіння. Зате під відкритими задніми дверима можна переховуватися від дощу, як під дахом, бо висота їх підйому – 1892 мм.
Opel Combo
Citroen Berlingo
Інтер’єр теж відрізняється. Хоч автомобілі і створені на одній платформі, але всередині Opel Combo більш строгий. Тут ділові кольори в оббивці і у нього єдиного з «братів» по платформі пропонується функціональний бокс між передніми сидіннями. Більше такого ніде не має.
Opel Combo
Citroen Berlingo
А от по трансформації сидінь автомобілі – однакові. Легким дотиком вони складаються в рівний пол., збільшуючи простір багажного відсіку. Можно трансформувати і лише одне заднє сидіння, щоб розмістити довгоміри. Та й сам багажник тут чималий — 597 літрів у Citroen Berlingo, а при складанні всіх сидінь у виконанні L2 вивільниться взагалі 2,7 м3 простору. А це вже як у комерційного фургону.
Opel Combo
Citroen Berlingo
До речі, додаткові 2 сидіння у нашого Opel Combo розташовані у третьому ряду. Вони теж легко складаються і демонтуються. Тобто їх можна вийняти і взагалі залишити в гаражі, а при необхідності перевезти 7 пасажирів — встановити.
Citroen Berlingo підкорює безліччю різноманітних відсіків та поличок. Ми нарахували цілих 28 таких місця, які мають загальну місткість 186 літрів. Особливо сподобалася поличка під стелею, куди залізе все що завгодно.
Opel Combo
Citroen Berlingo
А ще тут безліч USB-роз’ємів, є бездротова зарядка і т.д. По центру розміщено 10-дюймовий монітор з сенсорним екраном, а панель приладів теж стала цифровою розміром 10-дюймів, яку можна налаштовувати під власні вподобання.
На відміну від строгих тонів оббивки сидінь в Opel Combo, в Berlingo одразу відчувається настрій, завдяки м’яким сидінням Advanced Comfort зі спеціальною трикольоровою гамою.
Opel Combo
Citroen Berlingo
Як їдуть
З оглядинами розібралися, а тепер пора в дорогу. Однаковий 130-сильний двигун та 8-ступеневий «автомат» очікувано демонстрував однакові показники у русі. Він відчувається доволі шустрим у міському трафіку (розгін до 100 кмгод за 12,7 с у Berlingo, та 13,4 с у Combo з усіма пасажирами), але для заміських вояжів великих швидкостей не запропонує. Та й ні до чого це пасажирському вену. І висока парусність тут більше відчувається при поривах вітру.
Opel Combo
Citroen Berlingo
Що Citroen Berlingo, що Opel Combo не так швидко набирає 150 кмч, а далі розгін вже зовсім млявий і більше їхати навіть не має бажання. Хоча на пустій дорозі можна досягнути і 186 кмгод. Але такі режими точно не для цих автомобілів.
Opel Combo
Citroen Berlingo
Зате підвіска нас порадувала доволі непоганими показниками енергоємності. Вона пасує тільки перед великими ямами і непогано адаптована під наші шляхи.
Довгий Opel Combo сподобався навіть більше, як він долав перешкоди, тоді як Berlingo краще себе почував в поворотах і мав менші крени.
Opel Combo
Citroen Berlingo
Обидва автомобіля оснащено камерами заднього огляду з яскравою чіткою картинкою і парктроніками позаду. Але цього разу нам трохи не вистачало парктроників і попереду, бо пухкі бампери не завжди відчуваєш при тісному паркуванні.
А от що нас повністю покорило – це світло матричних LED-фар у Opel Combo. Ні, Citroen Berlingo світить теж непогано, але у порівнянні з матричною оптикою в Opel Combo, яка ще й вміє автоматично перемикатися з дального світла, щоб не сліпити зустрічних, він, звісно, програє.
Opel Combo
Citroen Berlingo
Витрата пального на однакових двигунах у обох авто коливалася від 5,6 до 6,2 л/100 км і більше залежить від манери руху та завантаження авто. До речі, Opel Combo у виконанні L2 може взяти на борт 725 кг, а Berlingo L1 – 629 кг.
А скільки ж коштують наші тестові авто? Citroen Berlingo з довжиною L1, з двигуном 1.5 BlueHDi 130 к.с. та AКПП-8 вартує 1175100 грн. Подовжена версія L2 з тими ж агрегатами обійдеться у 1249400 грн.
Opel Combo
Citroen Berlingo
Існують і більш доступні версії з дизельним двигуном 1.5 BlueHDi 100 к.с. та 6-ступеневою механічною КПП за 976500 грн.
Opel Combo зараз на український ринок буде постачатися тільки з дизелем 1.5 BlueHDi 100 к.с. та 6-ступеневою механічною КПП. Ціни на нього у короткій версії L1 стартують з 997800 грн, а довга версія L2 з 7-місць обійдеться у 1113600 грн.
Opel Combo
Отже, який же мінівен нам сподобався більше? Важке питання, бо по відчуттям вони майже однакові. Opel Combo більш діловий і цілком може підійти, як корпоративний автомобіль на фірму, де є потреба інколи перевезти 7 пасажирів. Berlingo теж це може у версії L2, але він більш підійде у якості транспорту для менеджерів, сервісних інженерів, або взагалі як сімейний авто на всі випадки.
Citroen Berlingo
Автомобілі на тест були надані Представництвом «Stellantis Ukraine».
Детальніше про ціни та комплектації автомобілів дізнавайтеся за лінками:
Opel Combo
Citroen Berlingo
Поиск
Подобные статьи
Zeekr анонсував електрокар з розгоном до 100 кмгод менше 3 с
При цьому установка двомоторного ліфтбека вже в...Фургони PEUGEOT BOXER набирають популярність і як інклюзивний транспорт
За допомогою електрогідропідйомника DHOLLANDIA,...Комунальники продовжують обирати техніку Hidromak на шасі Ford Trucks
Ключові особливості: — Потужний двигун 33...Honda та Nissan планують злиття. Вартість нової компанії може сягнути $50 млрд.
Корпорації 23 грудня підписали меморандум про в...В Україні почались продажі вантажопасажирських фургонів JAC Sunray
Ключові характеристики JAC Sunray: — Кіль...