Україна веде перемовини про закупівлю ракетного комплексу з цікавими особливостями

by / Пятница, 20 Сентябрь 2024 / Published in Автоновости

Кожен дивізіон у своєму складі має по дві батареї – по три пускові на чотири ракети у кожній, а також по допоміжній машині управління вогнем. Тобто у випадку закупівлі окремої батареї Україна отримає залп у 12 ракет, дивізіону – у 24 ракети.Кожна з них здатна знищувати цілі на відстані до 185 км – таку дальність декларує виробник ракети NSM (хоча у відкритих джерелах можна знайти цифри до 220 км).
А тепер про цікаве. Основне озброєння для польських протикорабельних систем NSM CDS – це ракета Naval Strike Missile виробництва норвезької Kongsberg. Одна з важливих переваг норвезької ПКР NSM – здатність знищувати на відстані у сотні кілометрів не тільки надводні, але й наземні цілі.

Так, тут передусім варто згадати, що ракета NSM оснащена системою TERCOM, яка відповідає за відстеження рельєфу місцевості і може коригувати політ завдяки зіставленню знімків поверхні Землі з еталонними зображеннями. Якщо оборутка все ж відбудеться, то Україна отримає «ще один європейський ракетний комплекс середньої дальності» на додачу до далекобійних ракет «повітря-поверхня» Storm Shadow. Причому, без зобов’язань не бити по цілям у РФ, бо це буде вже наш власний комплекс. Звісно, що він підсилить не тільки захист морських рубежів, але й буде сприяти підготовці до звільнення Криму.
Нагадаємо, що зараз Україна має власний комплекс берегової охорони «Нептун», яким і було вражено крейсер «Москва» у минулому році. Були сподівання, що з’явиться і власний ОТРК «Сапсан», але нещодавно було повідомлення, що він готовий лише на 70-75%. То ж польський NSM CDS буде в самий раз.
А у цьому відео можна побачити саме той «Нептун», з якого зробили два влучні постріли по круйсеру «Москва».

TOP