Україна взяла чіткий курс на збільшення локалізації у державних закупівлях
Цей крок — частина впровадження закону про локалізацію, який спрямований на розвиток національного виробництва. До 2028 року цей показник поступово має зрости до 40%. Тобто, це вже буде показник, при якому на ринок державних закупівель будуть потрапляти товари, які мають високий рівень локалізації, або навіть повне виробництво в Україні. І завдяки закону про локалізацію, їх виробники будуть мати гарантію, що Україна забезпечить їм, як мінімум ринок власних закупівель.
Підтримка національного виробника в публічних закупівлях — один із стратегічних пріоритетів команди віце-прем’єрки з економічних питань Юлії Свириденко. Це давно зрозуміли інші держави. У США та ЄС проникнення імпорту в публічні закупівлі становить лише близько 5%, у Туреччині — майже 6%, у Китаї — менш як 5%. Середній показник у світі — близько 7%. В Україні ж ситуація зовсім інша. Частка імпорту в публічних закупівлях становить 38%. Тобто 38% коштів наша держава витрачає на іноземну продукцію, замість того, щоб підтримувати власне виробництво та створювати робочі місця.
Як зазначає Юлія Свириденко: пріоритет очевидний: посилювати імпортозаміщення. Звичайно, для успішного імпортозаміщення необхідна тісна співпраця всіх зацікавлених сторін: держорганів, держкомпаній та громад. Наприклад, компаніям важливо заздалегідь планувати свої потреби в товарах, надавати технічні специфікації на продукцію, що підлягає заміщенню, а також створювати механізми тестування та сертифікації українських товарів, які можуть замінити імпортні аналоги. Тому віце-прем’єр міністерка закликала державних закупівельників активно спілкуватися із потенційними постачальниками й підтримувати українське конкретними кроками.
Поиск
Подобные статьи
Віце-прем’єр міністерка відвідала Чернігівський автозавод і закликала купувати його продукцію
Знищені цехи, лабораторія, адміністративні буді...В січні Skoda Karoq доступний за вигідною ціною від 1 217 000* грн.
Skoda Karoq поєднує в собі інноваційні технолог...За 2024 рік українські міста отримали лише 12 нових трамваїв
Так, за данними Alltransua, всього в 2024 році ...Полтавщина продовжує оновлювати парк комунальної техніки вантажівками DAYUN
Техніка оснащена потужним вакуумним насосом, як...Audi готує електричний седан Audi A6 L e-tron
Audi A6 L e-tron вирізняється подовженою базою ...