В рамках проєкту «Зроблено в Україні» продемонстрували техніку для горомад і створили каталог
Ініціатива реалізується Федерація роботодавців України
спільно з Міністерство економіки України, Асоціація міст України
та Офісом народного депутата Дмитра Кисилевського в рамках політики “Зроблено в Украіні”.
У каталозі представлено громадський пасажирський транспорт (автобуси, тролейбуси, електробуси та трамваї), комунальна техніка, (прибиральні машини, сміттєвози, поливальні та дорожні машини, самоскиди, трали, машини для землерийних робіт), спеціальна техніка (автоцистерни, причепи та напівпричепи, пожежно-рятувальна техніка, підіймальне обладнання, машини швидкої допомоги, фургони та вантажівки), а також навісне обладнання (ковші, щітки дорожні, снігоприбиральні відвали, вила для піддонів, косарки, пилососи для листя, подрібнювачі деревини, секатори та викорчовувачі).
Перша віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Украіни Юлія Свириденко на презентації Каталогу виробників украінськоі техніки для громад повідомила, що Уряд має намір максимально сприяти обізнаності громад про наявність в Україні машинобудівних підприємств, здатних забезпечити всі потреби у техніці.
“Закликаю громади долучатись до політики “Зроблено в Україні” і купувати продукцію української переробної промисловості. Це не тільки дозволить виконувати законодавчу вимогу локалізації, а й сприятиме розвитку економіки України.
Адже машинобудування дає один з найбільших мультиплікаційних ефектів для економіки у вигляді робочих
місць та податків до бюджету. До 40% коштів, витрачених державою на українські товари, повертається українцям у вигляді зарплат і податків та зборів”, — зауважила Юлія Свириденко. Як приклад – в категорії спецтехніки в 2023 році тільки за контрактами ДСНСУ було закуплено у вітчизняних виробників техніки на 2,6 млрд грн, а це близько 30% податків у бюджети різних рівнів, що складає близько 780 млн грн.
Виробництво пожежно-рятувальної техніки сприяло створенню робочих місць іще в 47-ми компаніях-постачальниках для виробників пожежної техніки.“Закон про локалізацію збільшив виробництво практично в усіх галузях, на які він поширюється. Але проникнення імпорту в публічні закупівлі все ще залишається ганебно великим. Минулого року держава витратила на публічні закупівлі біля трильйону грн.
З них біля 400 мільярдів — на імпорт. Через це бюджет втратив від 100 до 160 мільярдів гривень податків. Цих коштів сьогодні не вистачає ЗСУ. Управління публічними закупівлями в інтересах внутрішніх виробників є ознакою спроможності держави”, — підкреслив народний депутат Дмитро Кисилевський.
Зараз в Україні понад 1 400 територіальних громад, і кожній потрібно 5–7 одиниць комунальної техніки.
Замовлення громадою чи державою одного продукту запускає роботу цілого ланцюга українських компаній.
Наприклад, у виготовленні автобуса задіяно близько 200 українських підприємств. І найголовніше – податки від роботи вітчизняних підприємств залишаються в громаді.
Поиск
Подобные статьи
Уряд спростив облік гуманітарних транспортних засобів для військовослужбовців
На засіданні Уряду 29 жовтня 2024 року внесено ...Ford Trucks поставляє в Україну велику партію автобетонозмішувачів
Головні прем`єри Ford Trucks у Гановері Ці авто...На автодороги в 2025 році планують витратити більше 24 млрд грн.
Про це повідомила заступниця голови парламентсь...З 1 січня в Україні вступить в дію новий закон про автоцивілку
Закон передбачає збільшення страхових сум майже...В Тернополі на маршрути вийдуть 8 нових автобусів
оновленням рухомого складу, адже частина автобу...