В Україні Great Wall віднесений до переліку спонсорів війни. Хто наступний?
Причиною стало небажання компанії виходити з російського ринку та плани з подальшого розширення бізнесу у державі-терорисці.
Згідно з заявою НАЗК, Great Wall Motor є восьмим за величиною виробником автомобілів у Китаї. Власником є китайський мільярдер Вей Цзяньцзюнь (Wei Jianjun), якому належать 55,78% акцій Great Wall Motor. Компанія виробляє та продає автомобілі під власними брендами, такими як GWM, Haval, WEY, TANK, POER, ORA.
Після повномасштабного російського військового вторгнення в Україну багато міжнародних компаній вирішили залишити російський ринок, натомість Great Wall Motor заявляє, що не має найближчих планів виходу з росії та розглядає довгострокову перспективу своїх інвестицій у цей ринок в розмірі понад 3 мільярди юанів (472 млн дол. США), про це заявив секретар правління Great Wall Сюй Хуей.
Станом на 2023 рік для Great Wall росія є найбільшим ринком збуту за межами Китаю. Минулого року на рф припало близько 30% доходів Great Wall за кордоном.
Так, у 2019 році було введено в експлуатацію перший закордонний завод компанії із повноцінного виробництва автомобілів у російському місті Ліпецьк.
На російському заводі HAVAL випускаються інтелектуальні кросовери HAVAL F7 та HAVAL F7x, HAVAL JOLION та рамний позашляховик HAVAL H9.
У 2022 році компанія Great Wall Motor презентувала на російський ринок новий бренд Tank та планує привезти пікап Poer KingKong, а у 2023 року на ринок Росії вийдуть позашляховики моделі T300 та Т500.
Зараз же в рф діють 115 дилерських центрів Great Wall Motor.
За результатами 2022 року концерн Great Wall Motor демонструє рекордні показники виручки та зарубіжних продажів, а також значне зростання прибутку. Це все стало можливим у тому числі завдяки російському ринку, з якого повиходило багато конкурентів компанії.
У звітності концерну зазначається, що виторг у рф в 2021 році склав 4,973 млрд юанів (близько $780 млн), що у два рази більше порівняно з 2020 роком – 2,2 млрд юанів .
За результатами 2022 року на авторинку росії завод «Хавейл Мотор Мануфекчурінг Рус» посідає друге місце за обсягом чистого прибутку – $340 млн.
У 2023 році Great Wall Motor має намір збільшити продаж своєї продукції на 50,9% — до 1,6 млн. одиниць, ну а плани 50-відсоткового нарощування випуску та реалізації готової продукції повинні пропорційно «відгукнутися» і в росії.
Таким чином, Great Wall Motor продовжує сплачувати значні податки до бюджету країни-агресорки, активно підтримувати її економіку і, відповідно, спонсорувати війну проти України. Жодних спроб засудити вторгнення росії в Україну від керівництва компанії не було.
Внесення до переліку міжнародних спонсорів війни є потужним репутаційним інструментом. Усі включені до переліку компанії вносяться до бази даних World-Check, що здійснює облік осіб і організацій із підвищеним ризиком та використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками. Взаємодія із базою World-Check допомагає захищати міжнародний фінансовий сектор від спонсорів російської війни, співпраця з якими є небезпечною для соціально відповідального бізнесу.
Роль НАЗК у санкційній політиці визначена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій.
Але Great Wall — не єдиний китайський автовиробник, який залишився працювати у росії і розвиває там бізнес. Більше того, Great Wall не самий активний «гравець» на російському ринку, серед китайських брендів. Тож, скоріше за все, слід очикувати й санкції щодо інших компаній. Для цього достатньо переглянути статистику продажів на російському ринку.
Поиск
Подобные статьи
Український підрозділ почав використовувати безшумний колісний беспілотник
Турель оснащена відеокамерою та тепловізором. З...Конституційний суд визнав законними штрафи та евакуацію нерозмитнених автомобілів
«Конституційний Суд України визнав констит...Renault презентує Renault Grand Kangoo. Офіційні подробиці
За 25 років, що минули відтоді, як Renault Kang...Скільки техніки отримали ЗСУ за 18 місяців війни
понад 6,5 тисячі одиниць бронетехніки: танки, б...В Україні почали виготовляти піротехнічні машини на базі IVECO
Для перевезення вибухонебезпечних предметів ств...