В Україні створили електровантажівку за €8 тис.

by / Среда, 11 Сентябрь 2024 / Published in Автоновости

Як стало відомо AUTO-Consulting, таку електровантажівку у 2024 році створили в миколаївській компанії MeGoElectric UA і виготовляють на місцевому підприємстві. Перша модель отримала назву Courier, була розроблений для доставок по місту і має власну вагу 500 кг і вантажопідйомність до 1000 кг. Колісну базу можна подовжувати ще на 1 метр, доходячи до загальної довжини 4 метрів. Друга модель, Liberty, має подовжену колісну базу і може перевозити до 1 метричної тонни вантажу. Ціна моделей – 7 і 8 тис. євро відповідно. Запас ходу — 100 км. Його також можна збільшити за рахунок додаткового комплекту батарей.

Електровантажівка комплектується двигуном 3 кВт і має максимальну швидкість до 60 кмгод. Такий зручний електротранспорт миколаївська компанія готова виробляти і постачати бізнесу в Україні. Як стало відомо AUTO-Consulting, на цей час було вже виготовлено 8 електровантажівок. Ще одна особливість — миколаївський «Кур’єр» не потребує потужних швидкісних електрозарядок, а може поповнити запас ходу від звичайної розетки.

При цьому технологічний потенціал миколаївської платформи дозволяє використовувати моделі із запасом ходу на електротягі 300 км і вантажопідйомністю до 2 метричних тонн. Ціна таких автомобілів під замовлення розраховується індивідуально і не перевищуватиме 14000 євро.

Автомобіль «Кур’єр» може стати важливим помічником для українського бізнесу, бо здатен перевезти будь-який вантаж вагою 1 т на відстань 100 км лише за 1 (один) євро. Як це може бути? Як пояснюють у компанії MeGoElectric UA, ця вантажівка везе не сама себе і трохи чогось, а важить менше півтони і тому може перевозити ще тонну вантажу. На це витрачає менше 10 кВт-годин електрики. Кабіна має металевий каркас і пластикове облаштування, тому й власна вага — невелика.

І головне — що цей автомобіль, на відміну, від інших нашумілих проєктів з відомим колись українським брендом, дійсно виготовляють в Україні з нуля, встановлюючи лише деякі імпортні комплектуючі. Тому розробники можуть гнучко реагувати на всі побажання клієнтів, робити модифікації і покращувати власну електровантажівку.

TOP