В Україні запустили платформу «Зроблено в Україні», яка має стати локомотивом зростання економіки

by / Четверг, 29 Август 2024 / Published in Автоновости

На цей рік у бюджеті заклали понад 45 млрд грн на програми підтримки бізнесу, розвиток нових виробництв та стимулювання попиту на українські товари. Це рекордна сума за останні роки. Це і звичні для бізнесу програми: «5-7-9», гранти як для малого і середнього бізнесу, гранти для великих виробництв. Так і нові програми, такі як кешбек за купівлю сільгосптехніки українського виробництва, розвиток індустріальних парків, підтримка проєктів зі значними інвестиціями.

Ми підрахували, що з 4,6% очікувано зростання ВВП у цьому році — 1% це саме вклад цих програм підтримки. У перший же рік, податками повернеться до 86% коштів вкладених у розвиток українських виробників.
Позиція Уряду одностайна — українські виробники повинні мати пріоритетний доступ до публічних закупівель. Зокрема, для цього плануємо розширення локалізації.

Зараз при публічних закупівлях через тендерні процедури міського транспорту, комунальної техніки, залізничного транспорту і продукції енергетичного машинобудування вже діє вимога про не менше 20% української складової. Планується — розширити локалізацію на додаткові цивільні товари й також на оборонні закупівлі там, де це можливо.

Ще одна важлива складова нової політики — принцип: допомагай Україні українським. Як зазначила віце-прем’єр Юлія Свиріденко: Ми пропонуємо нашим міжнародним партнерам замовляти гуманітарну допомогу для України в українських виробників. Адже в Україні виробляється майже все. На додаток це має потрійний ефект: нові робочі місця для людей, податки, які залишаються всередині країни, і донори, які мають якісний продукт.

Отже, бачимо про істотні зрушення в економічній політиці. Тепер влада повертається лицем до виробників та бізнесу — це вже гарний знак. Можливо будуть і наступні кроки. Бо відчувається, що розуміння важливості виробництва в Україні вже є.

Давно ми не чули такі розрахунки: До 40% коштів при купівлі українського повертається назад у бюджет у вигляді податків. Наше військо ми забезпечуємо виключно власними ресурсами. Саме тими ресурсами, які у бюджет спрямовує бізнес. Крім того, підтримка українського — це підтримка повернення українців. Виробники створюють сотні робочих місць.
З’явився вже і красивий лозунг: те, що фраза «Зроблено в Україні» викликає гордість. Бо «Зроблено в Україні» — зроблене сміливими людьми.

Які українські автовиробництва залишилися в строю

TOP