В Україні завершують розробку сучасного електробусу

by / Понедельник, 23 Сентябрь 2024 / Published in Автоновости

,br>
Електробус отримав назву A08611 і буде базуватися на новій моделі автобусу А08621 «Мальва». Тобто отримає подібний дизайн кузова, схему розташування сидінь у салоні і загальну архітектуру. Це має бути саме міський низкопідлоговий 9,5-метровий електробус, який зможе замінити «маршрутки» в українських містах.
Над його розробкою «Чернігівський автозавод» спільно працює з компанією «Інформбізнес», а літій-іонну батарею розмістять на даху електробусу. Запас ходу планується в межах 250-280 км, що дасть змогу обслуговувати маршрути у багатьох містах.

Крім чистого електробусу, «Чернігівський автозавод» працює і над тролейбусом Т12230 «Е-Барвінок» з динамічною підзарядкою і автономним ходом 20 км. Його створюють спільно з компанією «Політехносервіс» (PTS). Такий тролейбус дасть змогу поєднувати тролейбусні та автобусні маршрути і значно розширити географію руху тролейбусів. Крім того, він значно дешевший за чисті електробуси і має багато переваг.

Цю новинку у Чернігові створюють на базі нової моделі тролейбусу Т12240, яка вже існує у вигляді експериментального зразку, який проходить випробування.

Загалом, за 2023 рік «Чернігівський автозавод» виготовив більше 300 одиниць транспорту, більшість з яких були шкільні моделі автобусів. За підсумками 2023 року «Еталони» посіли 32% українського ринку.

У 2022 році чернігівські підприємства корпозації зазнали значних руйнувань під час бойових дій у місті. Ступінь руйнувань по окремих цехах сягала від 48 до 80%. Але підприємству вдалося відновити роботу і продовжити випуск автобусів та тролейбусів, карданних валів та ковальських виробів. Зараз на підприємствах «Еталон» знову працює 600 осіб.

Як вдалося зберегти колектив та відновити виробництво

TOP