Влада передумала: Що відомо про запровадження 15% військового збору?

by / Понедельник, 30 Сентябрь 2024 / Published in Автоновости

Нагадаємо, що цей законопроєкт викликав хвилю обурення автобізнесу, бо фактично міг відкинути весь авторинок у минуле. Автоімпортери одразу і безапеляційно висловилися проти такої ініціативи і аргументували свою позицію.Про них AUTO-Consulting вже детально повідомляв. Якщо коротко — нас чекав би шок і занепад, закриття дилерських центрів та деградація авторинку.
Далі пішла серія заяв вже від інших впливових осіб, а особливо допомогла позиція спецпредставника США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер на брифінгу у Києві зазначила, що вона із послом США Бріджит Брінк пропонувала Уряду зосередитися не на підвищенні податків, а на реформі митниці та боротьбі із сірими ринками.

«У вас є доходи, яких ви не отримуєте і які ви мали б отримати сьогодні. Зосередьмося спочатку на цьому», – сказала Пріцкер.
В цій історії, саме заява пані Пріцкер змусила владу пійти на перемовини з бізнесом.

Перший раунд зустрічей ні до чого не призвів, але влада почала чути аргументи бізнесу.
Перші наслідки перемовин влади і бізнесу

А тим часом, на чутках про скоре підвищення податків, у липні на 20% злетіли продажі авто. В окремих автосалонах розкупили все, що мало їхати до вересня.
Верховна Рада пішла на канікули (хоча які канікули під час війни?), але в роботу включилася Асоціація автоімпортерів та дилерів (ВААІД). Вдалося організувати зустріч з з головою комітету ВР Данилом Гетманцевим та заступником міністра фінансів Світланою Воробей.

Цього разу автоімпортери знов послідовно виклали свої аргументи і спробували переконати владу у хибності запровадження 15% військового збору на авто.
Автоімпортери спробували переконати владу не запроваджувати 15% військового збору. Що з того вийшло?

Цього разу їх знову послухали, але у Мінфіну був інший погляд на авторинок. Тому довелося ще раз зустрічатися вже робочими групами і переконувати фахівців Мінфіну, що у них не зовсім реальне бачення наслідків. І схоже, що ця тактика спрацювала.

Як стало відомо AUTO-Consulting, станом на вечір п’ятниці законопроект 11416 знятий з порядку денного на наступні засідання. Переважила позиція, що замість точкових підвищень податків на різні групи, краще підняти ПДВ для всіх. Обговорюється ставка у 23%.
Так, це призведе до підвищення вартості авто та інших товарів на ринку, але не суттєво і це відобразиться на всіх участниках ринку, без дискримінації, тобто збільшений податок будуть платити всі.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук теж дав зрозуміти, що ініціативу про підвищення військового збору не буде ухвалено.
«Є філософія, яку запропонував уряд — у багатьох місцях взяти потроху. Вони запропонували таку модель. Існує інша модель — взяти один податок, який має найширшу базу обслуговування, а саме податок на додану вартість і підвищити його на певний відсоток», — сказав Стефанчук.

Він також натякнув, що законопроєкт про підвищення ПДВ буде простіше ухвалити.

«Якщо твій законопроєкт справедливий і поширюється на всіх, це викликає менше критики в суспільстві, ніж точкові зміни для якихось конкретних осіб, тому що в законопроєктній діяльності мінуси плюсуються. І тому нам потрібно теж зрозуміти не тільки, чи отримаємо ми цю необхідну суму, а й скільки голосів за це ми отримаємо в парламенті. Тому я чекаю перших слухань у комітеті, після цього будемо визначатися», — сказав Стефанчук.
І на додачу, такий перебіг подій передбачала і голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Подласа.

Як вже повідомляв AUTO-Consulting, ще на старті публічного обговорення законопроєкту №11416 пані Роксолана передбачала це:
Мій політичний прогноз: ми ще повернемося до ідеї щодо підвищення ПДВ. Та пропозиція, яку ми обговорюємо зараз, ще зазнає змін. Народні депутати не проголосують повністю за версію уряду.

Можу лише з 95-відсотковою впевненістю сказати, що параметри проєктів будуть змінені. Щонайменше через те, що надходження пораховані за умови, що вони почнуть діяти з 1 серпня, а проголосувати зміни ми вже не встигнемо. — заявила Роксолана Подласа.

Отже, авторинок може трохи видихнути. Ті, хто придбали авто, намагаючись уникнути 15% військового збору — не прогадали, бо вартість автівок точно зросте. Але одномоментне підвищення ПДВ на всі товари — це є розумний компроміс і для інтересів держави, і для бізнесу.

AUTO-Consulting продовжить спостерігати за розвитком ситуації. Щоб бути в курсі подій і не пропустити важливі новини — підписуйтесь на наші канали.
AUTO-Consulting в TelegramAUTO-Consulting в Facebook

Які наслідки чекають авторинок, після запровадження 15% військового збору на авто

TOP