Як часто потрібно змінювати салонний фільтр? Поради спеціалістів

by / Понедельник, 02 Сентябрь 2024 / Published in Автоновости

Оптимальний термін заміни
Салонний фільтр є розхідним матеріалом, який радять змінювати після кожних 20-25 тис. кілометрів пробігу. Періодичність заміни розхідних деталей варто перевірити у сервісній книзі вашого автомобіля. Наприклад, на ліцензованих станціях техобслуговування Mitsubishi заміна відбувається в ході регламентного ТО після 24 місяців експлуатації або пробігу 30 тис. км. При необхідності цей елемент замінюють після 15 тис. км.

Ознаки того, що фільтраційний елемент потребує негайної заміни:
— Повітряний потік від кондиціонера чи пічки помітно послабшав;
— Запотіває вітрове скло та бокові вікна;
— У салон проникає пил та неприємні запахи.

Зазвичай фільтри доводиться змінювати раніше, ніж рекомендує виробник, адже загазованість наших доріг значно перевищує норму. Українські водії частіше пересуваються ґрунтовими дорогами, ніж європейці, тому очисні мембрани швидко забиваються пилом та комахами. Якщо ви помітили одну чи декілька із вищезгаданих ознак, зверніться у сервісний центр для заміни.

Якими бувають фільтри салону?
наприклад, в автомобілях Mitsubishi є два типи фільтруючих елементів. Перший вловлює виключно тверді часточки — пил, дрібних комах, металеву стружку, а також пух і пилок, що викликають алергію. Другий тип називають вугільним, адже в його структурі міститься активоване вугілля. Він також вловлює механічні забруднення, а ще затримує запахи, вихлопні гази та пари палива. Вугільні фільтри краще очищають повітря, тому їх радять усім, хто багато часу проводить за кермом.

Заміною повітряного фільтра не можна легковажити, адже його несправність призводить до поломки кондиціонера чи системи обігріву. А це вже потребуватиме серйозного ремонту та фінансових витрат. Крім того, на засміченій поверхні активно розвивається грибок та пліснява, від чого у салоні з’являється неприємний запах. Саме затхле повітря є причиною головного болю, зниження концентрації уваги та постійної втоми. Щоб цього уникнути, варто регулярно обслуговувати систему очищення повітря, обираючи якісні замінні деталі.

Як підготувати авто до зимового сезону: особливості експлуатації гібридів/електрокарів

TOP