Як не прогадати під час вибору вживаної машини: чекліст для покупців авто з пробігом. Частина 1

by / Понедельник, 02 Сентябрь 2024 / Published in Автоновости

Як же збільшити свої шанси на виграш? На що саме звернути особливу увагу під час вибору машини з пробігом? Слово експертам вітчизняного автохолдингу GM GROUP, які підготували відповідний чекліст, що однозначно стане в пригоді автомобілістам.

Як визначити скручений пробіг авто і не дати себе ошукати: 10 дієвих порад експертів

1. Підготовчий етап
Перед покупкою бажано зібрати якомога більше загальної інформації про бажану автівку. Наприклад, слушно поцікавитися ключовими технічними характеристиками ТЗ, особливостями експлуатації (особливо в зимовий період), типовими недоліками тощо. Все це можна легко відшукати на тематичних сайтах, та й на тому ж YouTube.

Також не зайвим буде визначити середню вартість авто – вашого фаворита, в чому допомагають сайти з продажу автомобілів. Ціна, що істотно відрізняється від середньої по ринку, в деяких оголошеннях має вас як мінімум насторожити. Справа в тому, що частенько це симптом проблем з машиною, які недобросовісний продавець приховує: від протікання мастила до неробочого кондиціонера, який потребує заміни.

2. Власне саме оголошення про продаж
Значну частину потенційних варіантів можна відсіяти на стадії ознайомлення з рекламою, спростивши процедуру вибору. Логічно, що чим інформативніше оголошення і чим більше в ньому світлин автівки, тим краще. Детальний опис, що містить дані про те, яку запчастину і коли саме замінювали і наскільки часто транспортний засіб проходив обслуговування, здебільшого сигналізує, що продавець – реальний його власник. У телефонній розмові він без проблем і запинок розповість вам усі деталі, зокрема поділиться не лише достоїнствами автомобіля, а і його мінусами.

Менше з тим з цього правила є свої винятки. Так, велика кількість фото і підозріле розхвалювання товару на кшталт «Авто в ідеальному стані (їздила дружина), сів і поїхав» часто свідчать про те, що ви натрапили на «перекупа», котрий прагне чим швидше його збути. До подібних оголошень потрібно ставитися з обережністю, а до самих машин – придивлятися.

3. Історія автомобіля
Вона дасть відповіді на найактуальніші запитання: дата останньої угоди, кількість власників, показник кілометражу під час попередніх продажів, можливі аварії та їхні наслідки тощо. Спеціалізовані сайти уможливлюють ретельну перевірку авто за багатьма параметрами – вони дозволяють звірити пробіг, переглянути старі фотографії, відстежити ушкодження і справжній колір машини, тобто все те, що від вас можуть з певних причин приховувати.

4. VIN-код
Унікальний номер, вказаний в техпаспорті та на корпусі автомобіля, заслуговує окремого пункту. Якщо ви його знаєте, то за допомогою спеціальних сервісів зможете отримати цінну інформацію про машину: операції з її покупки/продажу, скручений кілометраж, приховані пошкодження, а іноді – і угон. Бувають випадки, коли продавець приховує він-код в оголошенні – ви маєте повне право попросити надати вам його. Якщо ж ваш співрозмовник навідріз відмовляється, що ж, це привід серйозно задуматися.

5. Пробіг
Саме з ним найчастіше чинять махінації непорядні продавці. Звісно, найточніший спосіб перевірити пробіг – комп’ютерна діагностика на СТО, але зробити це можна і неозброєним оком, благо є певні характерні ознаки. Зокрема, якщо ви помічаєте стерті кермо, накладки на педалі, кнопки управління, сидіння відверто не першої свіжості – продавлене чи порване, а продавець заявляє пробіг «всього» 100 000 км, то є величезна ймовірність, що над ним почаклували.

Про солідний пройдений кілометраж – 200 000 км і більше – зазвичай кажуть і водійські дверцята. Якщо вони погано зачиняються, а петлі провисають, отже, ними користувалися доволі часто.

Однак буває і зовсім по-іншому. Приміром, автівка з пробігом 220 тис. км, за якою ретельно доглядали, може перебувати в ліпшому стані, ніж машина з кілометражем 90 тис. км, чий власник не відзначався особливою дбайливістю в ставленні до неї і тому регулярно «забував» про техобслуговування – як щоденне, так і планове. Тож все індивідуально.

6. Зовнішній вигляд
Про те, що автівка, насамперед кузов, повинна бути чистою, не варто й говорити – це базова вимога до продавця, бо інакше огляд не матиме сенсу. Розпочинають його з правої фари з переходом до правого борту, перевіряючи вм’ятини, дефекти геометрії кузова, різницю відтінків забарвлення деталей; аналогічно вчиняють і з лівим боком машини.

Наступний етап – огляд даху, багажника і капота, зокрема стиків між капотом і крилами, стійками та дверима, які можуть бути видимими проявами того, що машина потрапляла в ДТП. Ідеально це якщо стик має однакову ширину по всій довжині, а от написи чи наклейки можуть служити маскуванням дефектів. Самі ж двері мають зачинятися одним зусиллям, інакше це показник того, що геометрія кузова, на жаль, порушена.

У разі, якщо під капотом, де кріпляться бампер і лонжерон, наявні складки металу чи сколота фарба, можна майже напевне стверджувати, що виконувалося витягування вм’ятин. А ось потертості на лобовому склі є незмінними супутниками довготривалих поїздок.

Ледь помітні залишки фарби на пластикових і гумових деталях, її відмінне забарвлення під гумовими ущільнювачами стекол, неоднорідне лакофарбове покриття в певних зонах – все це свідчить про те, що не обійшлося без перефарбовування машини. Також нерідко у вживаних авто присутній надто товстий шар шпаклівки. Виявити його можна за допомогою звичайного магніту: якщо той не тримає, малярі перестаралися у своїй роботі.

Отже, сьогодні ми розповіли вам лише про перші з багатьох інших моментів, на які наполегливо радимо звернути увагу, вибираючи машину з пробігом. Продовження цієї статті буде не менш корисним, проте ви можете не чекати на нього, а придбати перевірене вживане авто з гарантією вже зараз!

Таку можливість українцям надає холдинг GM GROUP. До його складу входять 17 автосалонів у семи областях, в яких ви можете купити цілком пристойну вживану автівку, яка не поступатиметься багатьом новеньким. Усі без винятку транспортні засоби, пропоновані компанією, проходять всебічну передпродажну перевірку – її предметом стають технічний стан, пробіг, історія обслуговування та ДТП, юридичні аспекти і не тільки. За результатами професіональної діагностики, виконуваної працівниками офіційних СТО, кожне авто з пробігом отримує, по-перше, сертифікат перевірки, а по-друге і найважливіше – свою гарантію, що залежить від його пройденого кілометражу та року випуску. З каталогом наявних автомобілів можна ознайомитися на сайті https://mymycars.com/catalog/certificated

Вигіднішої пропозиції на українському авторинку годі й знайти!

Як перевірити лакофарбове покриття автомобіля та не купити «битка». Поради експертів

TOP