Як вибрати хороший сімейний автомобіль: 9 найважливіших критеріїв для вдалого рішення

by / Четверг, 03 Октябрь 2024 / Published in Автоновости

А втім, для сімейних поїздок у той же супермаркет на закупи, близьких і далеких подорожей, вилазок на природу і навіть просто щоб відвезти дітей до школи підійде, ясна річ, далеко не кожен транспортний засіб. Вимоги до сімейної машини мають свою специфіку, не завжди очевидну на перший погляд. Детальніше про неї розповідають експерти національного холдингу GM GROUP, які поділилися ключовими критеріями вибору автомобіля, яким за планами користуватиметься родина.

Вживане авто з підмоченою репутацією: рекомендації експертів як розпізнати «потопельника» і не стати жертвою шахраїв. Частина 1
Вживане авто з підмоченою репутацією: рекомендації експертів, як розпізнати «потопельника» і не стати жертвою шахраїв. Частина 2

Аналітики компанії запропонували простий алгоритм, керуючись яким ви точно не помилитеся під час підбору авто. Насамперед транспортний засіб має відповідати чотирьом базовим вимогам, які є універсальними для всіх легковиків. Отож автомобіль повинен бути:
1. Надійним. Якщо ви скажете, що це достатньо суб’єктивне, розмите поняття, то матимете цілковиту рацію. Втім певне уявлення про якість авто таки можна скласти, переглянувши відеоогляди незалежних автоблогерів та краш-тести й почитавши реальні відгуки його користувачів на тематичних сайтах.
2. Економічним у використанні. Неабияке значення має показник витрати пального на 100 кілометрів. Придивлятися є сенс до автівок, які споживають 4–6 л на цю відстань, а ще до гібридів, яким потрібно в середньому на 20–40 % менше пального, ніж традиційним машинам з бензиновими та дизельними двигунами.
3. Зручним в обслуговуванні. Економічність також полягає в можливості нормально обслуговувати машину, тобто без ударів по сімейному бюджету. Від поломок, звісно, ніхто не застрахований, але авто для родини за своїми характеристиками не повинно часто ламатися. Якщо все-таки таке стається, запчастини до нього повинні бути доступними.
4. Безпечним. Зрештою, саме безпека в авто – понад усе. Мастхевів відразу декілька – подушки безпеки для водія та кожного із пасажирів, надійно закріплене автокрісло для менших діток, сучасні швидкі склопідіймачі, антиблокувальна система (ABS) та система контролю стійкості (ESP). Від нормальної роботи останніх безпосередньо залежить те, чи залишиться достатньо керованою автівка під час гальмування та чи не буде її заносити.

Крім того, сімейна машина має задовольняти ще кілька вимог – ось що важливо для автомобіля такого класу:
5. Зручний просторий салон. У ньому кожен, хто перебуває в авто під час поїздки, повинен почуватися у своїй тарілці: для водія, наприклад, вельми важить ергономічне кермо; для пасажирів – чи має заднє сидіння достатньо місця для комфортного розміщення дорослих та дітей і чи є необхідний простір для колін. Врешті-решт, система клімат-контролю – те, що відіграє роль для усіх без винятку.
6. Місткий багажник. Його оптимальний об’єм – не менше 450 л, адже, крім запаски, там завжди повинно бути місце і для дитячого візочка, велосипеда чи самоката. Та і пакети з покупками після сімейного шопінгу куди зручніше перевозити саме в багажнику, ніж у салоні.
7. Відповідність стилю життя вашої родини. Зокрема, універсала цілком вистачить у випадку, якщо ви пересуваєтеся на машині переважно містом чи приміськими дорогами, тимчасом як позашляховик – вибір для активних мандрівників.
8. Особливості місцевості, де ви проживаєте. Своє значення мають ландшафт, стан автошляхів у вашому регіоні, сезонні зміни. Іноді резонно вибрати легковик з поліпшеною прохідністю.

Останній, дев’ятий, критерій, що є одним із найістотніших, – це тип кузова автівки. Його визначають передусім чисельність вашої сім’ї та сценарії використання машини, і тут є про що поговорити.

Скажімо, якщо у вас велика сім’я, логічно зупинити свій вибір на мінівені – маленькому фургоні з п’ятьма дверима й великим багажним відділенням. Всередині поміщається 7 осіб, тоді як сам салон за потреби трансформується, додаючи об’єму пасажирському відсіку або ж багажнику. Є свої плюси і для водія: його крісло розташоване вище, що робить керування машиною зручнішим, а велике заднє вікно уможливлює комфортний огляд. Менше з тим серед мінусів авто цього типу виділяють низку шумоізоляцію, не найкращу маневреність і доволі високу вартість. Дизайн мінівена теж підходить не всім.

Сім’ї, що складається з меншої кількості членів, – трьох, чотирьох чи п’яти, – достатньо буде компактнішого авто. Ним може стати хетчбек або седан, які обидва чудово показують себе в міських умовах.

Перший приваблює містким багажником (який, якщо потрібно, можна розширити за рахунок прибраного заднього сидіння) й великим вікном позаду, котре забезпечує чудову видимість водію. До того ж для хетчбека з його порівняно компактними габаритами не проблема знайти місце для паркування. Проте наявні й певні недоліки – низький загальний рівень шумоізоляції (і повна її відсутність між салоном і багажним відділенням), високі показники тепловтрат і часом ускладнений доступ до заднього вікна через надмір речей у багажнику.

Другий, седан, вирізняється просторим салоном, відмінною шумоізоляцією порівняно з іншими і кращим теплозбереженням. Останнє досягається завдяки тому, що салон і багажне відділення розділені стінкою. Так, багажник у седана відверто не найбільший, та і збільшити його не вийде, але в цьому є і свої переваги, адже у разі аварії він виступить додатковим безпековим буфером, прийнявши удар на себе.

Ще один гарний варіант авто для сім’ї – універсал – надійний, стійкий під час руху, з хорошою звуко- і запахоізоляцією. Його салон швидко прогрівається не в останню чергу тому, що тепло не надходить до багажного відділення – воно, до речі, тут більш ніж достойне, адже може розширюватися за рахунок салону й дозволяє перевозити габаритні речі. Каменем спотикання, проте, може стати погана маневреність і неприваблива зовнішність кузова витягнутої форми.

Насамкінець декілька слів варто сказати про кросовер – яскравий приклад всюдихода з просторим салоном (три ряди сидінь – звичне явище), містким багажником і здебільшого повним приводом, що дозволяє йому не помічати перешкоди на дорозі. Його підвищена прохідність, втім, компенсується високими витратами пального і недешевим обслуговуванням, тож його навряд чи можна назвати оптимальним рішенням для міського трафіку.

Конкретні ж моделі автомобілів залишаються на ваш розсуд – як і те, віддати перевагу новій автівці чи вживаній. У першому випадку вашим вибором може стати авто одного з 10 відомих брендів, що чекає на майбутнього власника в 17 офіційних дилерських центрах холдингу GM GROUP.

Втім сімейне авто може бути і з пробігом, і воно при цьому не набагато поступатиметься машині, щойно придбаній у салоні. Як таке можливо, запитаєте ви? Все просто – GM GROUP пропонує також надійні вживані автомобілі на будь-який смак і бюджет. Чому надійні? Бо всебічно перевірені його фахівцями – до вашої уваги машини, в яких усе гаразд і з технічним станом, і з пробігом, і з документами.

Принцип компанії – пропонувати своїм клієнтам тільки найкраще і ніколи не підводити їх, тому авто з пробігом нарівні з новими отримують гарантію. Вона, своєю чергою, залежить від року випуску та пройденого кілометражу конкретного транспортного засобу:
● авто віком до 5 років з пробігом до 100 000 км – гарантія терміном 1 рік або на 10 000 км пробігу;
● авто віком до 5 років з пробігом 100 000–180 000 км – гарантія терміном 3 місяці або на 5000 км пробігу;
● авто віком 5–10 років з пробігом до 180 000 км – гарантія терміном 3 місяці або на 5000 км пробігу.

Актуально? Тоді переходьте на сайт https://mymycars.com/catalog/certificated і вибирайте якісне авто для своєї сім’ї!

Як не прогадати під час вибору вживаної машини: чекліст для покупців авто з пробігом. Частина 1
На що звернути увагу під час вибору вживаної машини: чекліст для покупців авто з пробігом. Частина 2

TOP