10 червоних прапорців при купівлі вживаного автомобіля

by / Вторник, 03 Сентябрь 2024 / Published in Автоновости

Щоб придбаний залізний кінь не виявився троянським, в процесі вибору не зайвим буде поводитися як максимально підозрілива людина. Старе добре правило «Довіряй, але перевіряй» ніхто не скасовував, тим паче у випадку, коли йдеться про чималу суму коштів. Натрапите на спробу шахрайства? Значить, це було недаремно. Хибна тривога? Що ж, ви нічого не втратили.

А як визначити, що, найпевніше, вас обманюють? На щастя, є низка ознак, що вказують на ненадійність авто, – як кричущих, так і неявних.

Як розпізнати «потопельника» і не стати жертвою шахраїв
Як не прогадати під час вибору вживаної машини: чекліст для покупців авто з пробігом

Отже, які моменти повинні щонайменше насторожити:
1. Продавець, що скидається на перекупника. Єдина мета таких торговців – отримання щонайбільшого прибутку від перепродажу транспортних засобів, тож вони запросто можуть водити вас за ніс, і при цьому настільки майстерно, що ви цього навіть не зауважите. Аби провернути вигідну для себе угоду, такі люди без жодних докорів сумління приховають справжній стан автомобіля. Водночас куди більший шанс дізнатися правду про залізного коня і, відповідно, не наламати дров, якщо ви купуєте авто у приватної особи, а в ідеалі – в автосалоні.

2. Категорична відмова продавця від техогляду в незалежному автосервісі. Хоч би яким був привід для заперечення, це наочний маркер: з машиною навряд чи все гаразд, і її краще обійти стороною.
3. Чималий пробіг. Безперечно, дуже важливу роль відіграють вік автівки та її технічний стан, однак що більше число на одометрі, то вища ймовірність того, що машина вже своє відслужила, а її в майбутньому тільки й будуть, що суцільні ремонти й витрати. Ба більше, вітчизняні продавці нерідко навмисно занижують пройдений кілометраж, чим тільки обтяжують ситуацію для покупців (до речі, AUTO-Consulting уже писав, як визначити скручений пробіг автомобіля). Хай там як, авто з пробігом 200 000+ км краще уникати – якщо, звісно, ви не впевнені у його надійному двигуні та відмінному обслуговуванні.
4. Часті зміни власників. Багаторазові перепродажі – особливо за короткий період часу – з великою долею ймовірності свідчать про наявність у авто прихованих проблем, які часто замовчуються. Цим легко пояснюється бажання кожного наступного власника позбутися машини, яка створює одні проблеми.

5. Відновлення автомобіля після ДТП, утоплення або катаклізму. Найчастіше ці інциденти не минаються безслідно, повністю усунути їхні наслідки рідко коли вдається. Тож проблеми з такими машинами в майбутньому – дуже ймовірні.
6. Використання авто як таксі в минулому. Регулярна експлуатація транспортного засобу для перевезення пасажирів спричиняє його швидке зношування. Це стосується не лише таксі, а й більшості автомобілів, використовуваних з комерційної метою.
7. Специфічні умови експлуатації. Йдеться про автівки, якими їхні колишні власники їздили в регіонах з суворим кліматом, по бездоріжжю, у гірській місцевості або просто по поганих дорогах тощо. Як наслідок – у них вищі шанси проблем з трансмісією, підвіскою, двигуном.

8. Надмірні опції. Отримати переваги розширеної комплектації, та ще й за порівняно доступною ціною, – ну хіба не мрія? Насправді не все так однозначно. По-перше, всі ці опції можуть просто-напросто виявитися зайвими для вас. По-друге, вони точно стануть додатковим навантаженням на ваш бюджет, оскільки в якийсь момент почнуть ламатися і потребуватимуть недешевого ремонту. Більш резонно вибрати базову комплектацію, яка задовольнить основні потреби.
9. Підозріло низька ціна. Якщо автомобіль коштує значно дешевше, ніж в середньому на ринку, це майже напевно ознака того, що з ним щось не так. Наприклад, машина могла побувати в ДТП, бути викраденою чи має юридичні проблеми.
10. Поспішний продаж. Продавець наполягає на тому, щоб ви якнайшвидше вдарили по руках і уклали угоду купівлі-продажу? Будьте готові, що з авто не все зовсім чисто – або все зовсім не чисто.

Фінальне рішення у будь-якому разі за вами. Що точно потрібно, так це перед його ухваленням зважити всі за і проти.

Втім, є прекрасна альтернатива. Сьогодні українські автомобілісти можуть не забивати собі голову всіма цими червоними прапорцями, а взагалі звести їх до нуля! Гарантовано безпечний і надійний спосіб це зробити – купівля вживаного автомобіля в автосалонах українського холдингу GM GROUP, який пропонує напрочуд вигідні умови продажу.

Зокрема, всі автомобілі з пробігом проходять всебічну діагностику – передбачена перевірка технічної справності, реального пробігу, історії обслуговування та ДТП, документів та інших важливих аспектів. Після усунення виявлених недоліків настає час передпродажної підготовки – майстри СТО миють авто, полірують кузов і проводять хімчистку салону.

Машини не тільки виглядають як нові, а й отримують сертифікацію за міжнародними стандартами і практично таку ж гарантію, яку нові автівки мають за замовчуванням. Залежить вона від року випуску конкретного автомобіля і його пробігу:
• авто не старше 5 років з пробігом менше 100 тисяч км – гарантія 12 місяців або на 10 тисяч км пробігу;
• авто не старше 5 років з пробігом від 100 до 180 тисяч км – гарантія 3 місяці або на 5 тисяч км пробігу;
• авто віком 5–10 років з пробігом не більше 180 тисяч км – гарантія 3 місяці або на 5 тисяч км пробігу.

Ремонт за цією гарантією можливий у будь-якому з 17 дилерських центрів, що входять до складу Холдингу. Асортимент автомобілів та детальні умови програми доступні за посиланням https://mymycars.com/catalog/certificated

Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні?

TOP