Путін захопив контроль над найбільшою російською мережею автосалонів

by / Пятница, 13 Сентябрь 2024 / Published in Автоновости

Автосалон «Рольф», який належить кіпрській фірмі і був заснований російським бізнесменом Сергієм Петровим, був одним з перших автосалонів, що з’явилися після розпаду Радянського Союзу.

Його конфіскація, викладена в указі, опублікованому на урядовому сайті, відбулася після того, як цьогоріч москва взяла під тимчасовий контроль кілька західних активів у відповідь на те, що російські активи були заморожені або підірвані західними санкціями.

Данська пивоварна компанія Carlsberg і французький молочний гігант Danone були серед тих, кого це торкнулося, але арешт компанії Rolf, яка традиційно продає широкий асортимент автомобілів іноземних марок, знаменує собою перший випадок, коли високопоставлений російський бізнес-лідер був позбавлений своєї власності в такий спосіб.

Петров, який проживає в Австрії, звинувачується російською владою у незаконному виведенні грошей за кордон, хоча він це заперечує.

«Це пов’язано виключно з економічною доцільністю і дотриманням чинного законодавства російської федерації та з урахуванням відомої міжнародної економічної ситуації, яка зараз склалася навколо нас», – заявив придворний брехунець кремля дмитро пєсков.

Він також додав, що «Рольф» була російською компанією, але з офшорною схемою власності, яка вимагала втручання держави.

Тимчасове керівництво не матиме жодного впливу на діяльність «Рольфа», заявили у віджатій компанії. Росимущество, російське агентство з управління федеральним майном, має намір розвивати «Рольф» і поліпшити його фінансові показники, додали в «Рольф».

Петров назвав цей крок ще одним ударом по інвестиційному ландшафту росії, поставивши під сумнів, чи ризикнуть, наприклад, інвестори з Азії купувати частки в російських активах.

«Тимчасове (управління) означає постійне», – сказав Петров в інтерв’ю Reuters по телефону. «Ми все це вже знали. Банкіри вже сказали нам – ви будете передані під зовнішнє управління. Можливо, це в інтересах однієї зі структур, яка зараз намагається скупити активи», – сказав Петров, припускаючи, що цей механізм використовується як прикриття для перерозподілу активів.

«Люди домовляються, використовуючи політичні мотиви. Це має руйнівний вплив на всіх. Держава, як правило, неефективна, особливо в таких речах, як роздрібна торгівля» – додав він.

Петров був одним з небагатьох російських бізнесменів, які в 2014 році підписали лист з критикою росії, після того, як вона анексувала Крим.

У 2019 році російські слідчі розпочали розслідування проти «Рольфа», звинувативши його в купівлі акцій за завищеними цінами, що Петров заперечив і заявив, що це може бути пов’язано з його політичними поглядами.

У вересні колишній топ-менеджер «Рольфа» був засуджений до 8 з половиною років позбавлення волі за нібито участь в угоді, яка вважається незаконним переказом коштів за кордон. Також був виданий ордер на арешт Петрова.

Китайські автомобілі захоплюють російський авторинок

TOP