Як розпізнати «потопельника» і не стати жертвою шахраїв. Частина 2

by / Пятница, 27 Сентябрь 2024 / Published in Автоновости

Хороша новина полягає в тому, що, хоч би як продавці старалися приховати прикрий факт, є низка моментів, які допоможуть вчасно виявити таку машину. Деякі з них легко помітні на перший погляд, інші ж потребують неабиякої уважності, а то й звернення до спеціалістів СТО.

Вживане авто з підмоченою репутацією: рекомендації експертів як розпізнати «потопельника» і не стати жертвою шахраїв. Частина 1

Перша порада експертів хоч проста, та доволі дієва: принюхайтесь. Характерна ознака таких машин – вони пахнуть болотом. Найімовірніше, що продавець спробує закамуфлювати неприємний запах вологи й інші неприродні запахи за допомогою ароматизаторів, мийних засобів або звичайних парфумів, тому якщо вони відчуваються надто різко, час насторожитися.

Взагалі кажучи, універсальна рекомендація: якщо під час огляду вживаного авто у вас виникають певні підозри, не лінуйтеся і всебічно його перевірте. Загляньте у кожну щілину та важкодоступні місця, відсуньте крісла, підніміть килимки – ви маєте на це повне право. Якщо помітні сліди відкручування дверей чи сидінь – а їх доводиться демонтовувати, щоб ліпше просушити і відчистити автомобіль чи замінити обшивку, – можливо, це неспроста?..

Зніміть чохли з сидінь – після підтоплення на «рідній» текстильній оббивці з’являються розводи, а сама шкіра стає грубішою, ламкою і загалом тактильно неприємною. Тріщини на ній є показником не тільки старості матеріалу, а й негативного впливу вологи. Подібний дефект у порівняно свіжій моделі майже напевно сигналізує про «потопельника».

Ключовими маркерами того, що машина побувала у воді, є потенційно знайдені волога, цвіль та іржа, особливо у важко провітрюваних зонах. Ідеально усунути їх мало кому до снаги, а якщо навіть і вдається, корозія невдовзі може повернутися.

Характерний червоно-бурий шар на металевих елементах салону, які в повсякденній експлуатації не мають контактувати з водою, – наприклад на каркасі сидінь, – привід для занепокоєння. Іржа або сліди її чищення можуть з’явитися на металевих деталях позаду приладової панелі, під оббивкою салону й килимками, між подушками сидінь, підлокітниками, в багажнику. Трапляється, що клей чи пластик розбухають на стикувальних швах.

Ще один симптом – мул та пісок, які власники першочергово намагаються прибрати з амортизаторів, підшипників та інших місць, в які ті найчастіше потрапляють. Не завжди вони роблять це достатньо ретельно, і це дозволяє з упевненістю стверджувати: машину затопило.

Особливу ж небезпеку становить морська вода. Вона залишає по собі сіль, яка пришвидшує процеси корозії, нерідко незворотні. В цьому випадку навіть захист від іржі буде безсилим.

Перебування у солоній воді (а також у прісній, хоч і меншою мірою) обов’язково позначається на стані лакофарбового покриття автомобіля. Йдеться про каламутні розводи, за якими іноді можливо навіть визначити рівень занурення.

Такі ж розводи, а ще наліт і конденсат, можуть з’явитися всередині на стінках фар. До речі, якщо вони не заводські, а новенькі, тоді як автомобіль, за словами продавця, в ДТП не потрапляв, будьте обережні.

Мастхев – перевірити роботоздатність всіх датчиків та електричних пристроїв: поворотників, сигналу, склопідіймачів, щіток і омивачів скла. Збої в їхній роботі – недобрий знак, як і «перепакована» електропроводка, окислені / зачищені контакти, що, як відомо, являють собою чи не найвразливіше місце «потопельника».

Хороший спосіб розпізнати підтоплену машину – зачинити вікна та увімкнути на 5-10 хвилин обігрів або обдув салону. Вода, що колись потрапила в салон, проявить себе конденсатом, що почне осідати на склі й пластикових елементах.

Крім того, необхідно ознайомитися з документацією на автомобіль. Вказана там інформація однозначно буде корисною, адже, зокрема, покаже, де саме була виготовлена машина й у якому регіоні на ній їздили. А відповідно, у вас буде змога проаналізувати, як часто на тій чи іншій території трапляються повені та інші катаклізми і які шанси мало авто побувати у воді.

Для наочного прикладу не потрібно далеко ходити. Якщо це Німеччина, Австрія, Чехія, США чи будь-яка інша країна Старого чи Нового світу, регіони якої хоча б раз страждали від повеней, є ймовірність, що машина поплавала. А отже, вона варта підвищеної уваги.

Зрештою, навіть якщо паперові документи відсутні або продавець відмовляється їх надавати, не біда – на допомогу прийде VIN-код транспортного засобу. Знаючи його, ви можете переглянути всю історію автомобіля з самого початку. Інша річ, що це може бути не безкоштовно. Але ж ви пам’ятаєте: скупий платить двічі?

Менше з тим експерти зауважують: якщо поставити за мету замаскувати мінуси «потопельника» і серйозно підійти до справи, розпізнати його пересічному автомобілісту буде непросто. Сучасні детейлінг-сервіси творять дива, а вчасно відвернути вашу увагу простіше, ніж ви собі думаєте.

Проте це може нести і протилежний ефект. Так, занадто чистий салон, зокрема відсутність пилу у важкодоступних зонах, і сліди полірування на непофарбованих металевих деталях мають трішки підозрілий вигляд.

Як визначити скручений пробіг авто і не дати себе ошукати: 10 дієвих порад експертів
Як перевірити лакофарбове покриття автомобіля та не купити «битка». Поради експертів

Чи є гарантований спосіб не натрапити на підтоплене авто? Так, є – придбати його в надійній компанії, яка прискіпливо перевірить кожну деталь його минулого! В Україні це холдинг GM GROUP, в автосалонах якого ви можете купити вживані машини в повному порядку. Передпродажна діагностика, яку тут проходять усі транспортні засоби, передбачає перевірку технічного стану автомобіля з пробігом, його пройденого кілометражу, історії обслуговування та інцидентів на дорозі, правових питань тощо.

Компанія впевнена в тому, що пропонує клієнтам, тому надає гарантію на вживані авто з дуже привабливими умовами:
● ТЗ віком до 5 років з пробігом до 100 тис. км – гарантія терміном 1 рік або на 10 тис. км пробігу;
● ТЗ віком до 5 років з пробігом 100–180 тис. км – гарантія терміном 90 днів або на 5 тис. км пробігу;
● ТЗ віком 5–10 років з пробігом до 180 тис. км – гарантія терміном 90 днів або на 5 тис. км пробігу.

Детальніше ознайомитися з сертифікованими автівками можна за посиланням

Як не прогадати під час вибору вживаної машини: чекліст для покупців авто з пробігом. Частина 1
На що звернути увагу під час вибору вживаної машини: чекліст для покупців авто з пробігом. Частина 2

TOP