Які новації для бізнесу по залученню інвестицій ввів НБУ

by / Вторник, 01 Октябрь 2024 / Published in Автоновости

ДЛЯ БІЗНЕСУ

1) Щоб розширити можливості українських компаній залучати нові зовнішні кредити та позики, даємо змогу відшкодовувати нерезидентам витрати, понесені через їхню участь у наданні зовнішнього кредиту українському позичальнику.
Є важлива умова – гарантом, поручителем чи страховиком зовнішнього кредиту має бути іноземне експортно-кредитне агентство чи іноземна держава або ж гарантом чи поручителем за таким зобов’язанням є міжнародна фінансова організація (МФО).
2) Тепер бізнес зможе переказувати кошти на користь іноземних компаній, до складу акціонерів яких входить іноземна держава, для сплати страхових платежів за договорами, що передбачають покриття воєнних ризиків на території України. Думаю, що інвестори побачать у цьому рішенні можливість зменшити інвестиційні ризики в Україні.
3) Збільшено з 90 до 120 днів граничні строки розрахунків за операціями з експорту деяких видів аграрної продукції, здійснених з 12 липня 2024 року. Це підтримає українських експортерів, ураховуючи реалії сьогоднішньої логістики. Розраховуємо, що це також розширить їхні можливості з освоєння нових ринків збуту, зокрема Азії та Африки.
ДЛЯ ПІДТРИМКИ ВОЛОНТЕРСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ ТА ПІДСИЛЕННЯ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ

1) Розширили перелік товарів оборонного призначення, які мають змогу купувати за кордоном фізичні особи-волонтери. Серед нових позицій комплектуючі для БПЛА (понад 10 найменувань за кодами УКТЗЕД).
2) Скасували граничні строки розрахунків для товарів військового і подвійного використання та обладнання, що імпортуються виконавцями державних контрактів з оборонних закупівель. Йдеться, зокрема, і про товари та обладнання, які використовуються для створення або розширення виробничих потужностей для виготовлення товарів оборонного призначення.
Важливе уточнення: виконавці державних контрактів мають бути включені до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів.
3) Дали змогу нерезидентам робити благодійні внески на території України у гривні як на рахунки державних органів, так і благодійних фондів (додатково до раніше наданої можливості здійснювати такі перекази в інвалюті).

TOP